زیدان خواستار جلوگیری از پیروزی مارین لوپن در انتخابات فرانسه شد

زیدان خواستار جلوگیری از پیروزی مارین لوپن در انتخابات فرانسه شد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

زین الدین زیدان، ستاره فرانسوی فوتبال جهان روز جمعه در یک کنفرانس خبری از مردم کشورش خواست که مانع پیروزی مارین لوپن، نامزد راست افراطی حزب جبهه ملی فرانسه در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری شوند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، زیدان، سرمربی رئال مادرید در کنفرانس خبری پیش از بازی فردای تیمش با والنسیا در پاسخ به پرسشی در زمینه انتخابات ریاست جمهوری کشورش گفت: «پیام من مانند سال ۲۰۰۲ میلادی است. ایده های من کاملا به ایده های جبهه ملی متفاوت است. بنابراین باید با تمام تلاش جلوی آنها را گرفت. افراطی گری هرگز خوب نیست.»


این اسطوره فوتبال فرانسه در سال ۲۰۰۲ میلادی هم در پیامی مشابه خواستار جلوگیری از به قدرت رسیدن پدر مارین لوپن، ژان ماری لوپن، بنیانگذار جبهه ملی شد. او در آن سال، ارزشهایی حزب آقای لوپن را در تناقض با ارزشهای فرانسه دانست و با حضور در کنار چهره های سرشناس سینما و موسیقی کشورش، مانند ژرار دوپاردیو و ژان ژاک گلدمن، خواهان جلوگیری از انتخاب نامزد حزب راست افراطی شد.

آقای لوپن در واکنش اظهار داشت که اعجوبه فوتبال کشورش گول خورده است و عده ای دارند از معروفیت او سوء استفاده می کنند. ژان ماری لوپن در انتخابات ۱۵ سال پیش با پیشی گرفتن از لیونل ژوسپن، نامزد جناح چپ، به دور دوم انتخابات راه یافت. اما آقای لوپن در دور دوم، مغلوب ژان شیراک، نامزد جناح راست شد.

دور دوم انتخابات ریاست جمهوری فرانسه در ۱۷ اردیبهشت ماه بین مارین لوپن و امانوئل ماکرون، نامزد جنبش میانه روی «به پیش» برگزار خواهد شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

زین‌الدین زیدان قصد انتقال پل پوگبا را به رئال ندارد

لوپتگی بعد از جام جهانی جانشین زیدان در رئال مادرید می‌شود

حزب راست افراطی فرانسه وامی را که از روسیه گرفته بود «پس» داد