قوچ تک شاخ در ایسلند

قوچ تک شاخ در ایسلند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

یک دامدار اهل ایسلند بهار سال گذشته وقتی که گوسفندانش را در دامنه کوهستان به چراگاه برده بود با اتفاقی رو به رو شد که هرگز تصورش را هم نمی‌کرد.

او در فصل پاییز وقتی که گوسفندان را از دامنه کوهستان بازمی‌گرداند متوجه شد که یکی از آنان همراه گله نیست. حوالی کریسمس دیگر چوپانان حیوانی را یافتند که به باورشان نوعی بز بود. این حیوان در واقع همان قوچ گمشده‌ای بود که حالا به جای دو یا چهار شاخ، تک شاخ بود. این شاخ درست مثل اسب تک شاخ افسانه‌ها وسط سرش بود.

صاحب این قوچ تک شاخ می‌گوید: «بامزه است. چوپانان آن را با دوربین دیده بودند و نمی‌داستند که چیست. اول تصور کرده بودند که یک بز نر تک شاخ است. بعد که نزدیکش آمدند متوجه شدند که قوچ است ولی هر دو شاخش در کنار هم رشد کرده است.»

این قوچ از والدینی به دنیا آمده که دو شاخ بر سر دارند. هیچ یک از آنان چهار شاخ نداشته است. بنابراین احتمال می‌رود که این اتفاق ناشی از یک جهش ژنتیکی باشد.

صاحب این قوچ تک شاخ حاضر است تا آن را بفروشد با این حال هشدار داده که قوانین ایسلند برای جا به جایی دام در مناطق حفاظت شده، قوانین سخت‌گیرانه‌ای است.

اتفاق پاییز سال گذشته و جا ماندن این قوچ در کوهستان سبب زنده ماندش شده زیرا در غیراین صورت به احتمال زیاد پیش از رشد این شاخ بر سرش، به کشتارگاه فرستاده شده بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تصاویر دیدنی از فوران آتشفشان در ایسلند

ویدئوی فروریختن دکل فرستنده امواج رادیویی ۲۱۸ متری

ایسلند؛ سرگردانی صدها مسافر در فرودگاه پس از لغو پروازها به دلیل شرایط آب و هوایی