ورود زیردریایی هسته ای آمریکا به آبهای کره جنوبی

ورود زیردریایی هسته ای آمریکا به آبهای کره جنوبی
نگارش از نیما قدکپور
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دولت کره جنوبی ادعا می کند مقامات کره شمالی در حوالی شهر ونسان دست به مانور نظامی و آزمایش های مهم تسلیحاتی زده اند.

آگهی

آزمایشهایی که با توجه به تقارن امروز و سالروز تاسیس ارتش در کره شمالی عادی به نظر می رسد اما با توجه به تشدید تنشها بین کره شمالی و ایالات متحده در روزهای اخیر می تواند بازتابهای گسترده ای داشته باشد. دونالد ترامپ دوشنبه با تهدید کره شمالی گفت در صورت هرگونه آزمایش موشکی جدید این کشور پاسخ مناسب را به آنها خواهد داد.


رئیس جمهوری آمریکا همچنین تهدید کرده است که وضعیت موجود در ارتباط با کره شمالی غیرقابل قبول است. دونالد ترامپ خواستار اجرای تحریمهای شدیدتر علیه دولت کره شمالی شده است.

همزمان خبر می رسد که زیردریایی هسته ای مجهز به پرتاب اژدرهای اتمی نیروی دریایی آمریکا به آبهای کره جنوبی رسیده است. این زیردریایی در حالی وارد آبهای منطقه ای شده اند که قرار است مقامات ارشد ژاپن، کره جنوبی و آمریکا در سئول با یکدیگر دیدار کنند.


شورای امنیت قرار است روز جمعه جلسه ویژه ای درباره کره شمالی و اتخاذ تحریمهای احتمالی علیه این کشور برگزار کند. وزیر خارجه ایالات متحده ریاست این جلسه شورای امنیت را بر عهده خواهد داشت.

ایالات متحده ادعا می کند عدم حمایت چین از کره شمالی افزایش فشار بر پیونگ یانگ را در پی خواهد داشت و می توان امیدوار بود که این کشور وارد مذاکره با جامعه جهانی شود. دولت چین در زمینه های اقتصادی همچنان مبادلات زیادی با دولت کره شمالی دارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ویدئو؛ لحظه بیرون آمدن زیردریایی‌های‌ هسته‌ای آمریکا از زیر یخ‌های قطبی

قدرتمند‌ترین زن کره‌ شمالی؛ جانشین احتمالی رهبر کیست؟

نگاهی به سفر رهبر کره شمالی به روسیه؛ کیم چه با خود به خانه برد؟