Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

فوتبال کودکان برای دوستی

فوتبال کودکان برای دوستی
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied
آگهی

پنجمین دوره تورنمنت «فوتبال برای دوستی» روز پنجم تا دوازدهم تیرماه در شهر سن پترزبورگ روسیه برگزار خواهد شد. در این تورنمنت کودکان از چندین کشور برای تحکیم دوستی و مودت در مستطیل سبز حاضر می شوند و با هم رقابت می کنند. بازیکنان و تماشاگران این مسابقات به نشانه همبستگی دستبندهای سبز و آبی به دست خواهند بست.

ویکتور زوبکوف، رییس هیات مدیره شرکت گاز پروم، حامی مالی تورنمنت می گوید: «این یک پروژه اجتماعی مهم برای نونهالان است. هدف ما تنها این نیست که بچه ها را به زمین فوتبال بکشانیم، بلکه می خواهیم آنها را تشویق کنیم که تعامل بیشتری با هم داشته باشند و ارزش های انسان متمدن را گسترش دهیم: دوستی، برابری، عدالت و زندگی سالم.»

نوجوانان ۱۲ تا ۱۴ ساله به مدت هشت روز در تورنمنت سن پترزبورگ با یکدیگر رقابت می کنند. تعداد شرکت کنندگان در این دوره نسبت به سال گذشته دو برابر افزایش یافته و برای نخستین بار تیم هایی از مکزیک و آمریکا نیز حضور خواهند داشت.

آقای زوبکوف می گوید: «۶۴ فوتبالیست دختر و پسر به اینجا آمده اند، همینطور از هر کشور یک خبرنگار هم آمده است. چند پسر که دوره های قبل تورنمنت شرکت کرده بودند نیز به عنوان مربی حضور خواهند داشت.»

شرکت کنندگان در این تورنمنت می توانند روز ۱۱ تیرماه مسابقات جام کنفدراسیون ها را که در سن پترزبورگ برگزار می شود از نزدیک تماشا کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اهدای دستبند دوستی سفیران «فوتبال برای دوستی» به رئال مادرید

بازجویی از دو کودک خردسال توسط سرویس امنیت فدرال روسیه به دلیل مخالفت‌های مادرشان با جنگ اوکراین

مسابقات یورو ۲۰۲۴؛ اسپانیا مقتدرانه شروع کرد، ایتالیا گام اول را لرزان برداشت