مخالفان رئیس جمهور ونزوئلا خواهان ادامه تظاهرات خیابانی شده اند

مخالفان رئیس جمهور ونزوئلا خواهان ادامه تظاهرات خیابانی شده اند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

پس از تظاهرات چند صدهزارنفری روز چهارشنبه علیه نیکلاس مادورو رئیس جمهوری ونزوئلا در کاراکاس و چند شهر دیگر، که دست کم سه کشته برجای گذاشت، مخالفان خواهان ادامه تظاهرات در روز پنجشنبه شده…

آگهی

پس از تظاهرات چند صدهزارنفری روز چهارشنبه علیه نیکلاس مادورو رئیس جمهوری ونزوئلا در کاراکاس و چند شهر دیگر، که دست کم سه کشته برجای گذاشت، مخالفان خواهان ادامه تظاهرات در روز پنجشنبه شده اند. این در حالی است که رهبران تظاهرات نگران تلفات جانی و خونریزی بیشتر در خیابانها هستند.

لیلیان تینتوری، همسر لئوپولد لوپز یکی از رهبران زندانی مخالفان روز چهارشنبه گفت: «ما زیر سلطه دیکتاتوری هستیم، نه آزادی وجود دارد و نه حکومت قانون، ما خواهان دمکراسی، آزادی زندانیان سیاسی و کمک های بشردوستانه فوری هستیم.»

میتسی کاپریلس، همسر آنتونیو لدزما، زندانی سیاسی دیگر می گوید: «می خواهیم حکومت بداند که ما خیابان را ترک نمی کنیم.»

مخالفان نیکلاس مادورو او را متهم می کنند که در برخورد با مخالفان از شبه نظامیانی که توسط ارتش آموزش دیده اند، استفاده می کند.

یک شهروند معترض گفت: «من خواهان بهبود اوضاع هستم. بیشتر اعضای خانواده من کشور را ترک کرده اند و من می خواهم که آنها بازگردند.»

و دیگری اضافه کرد: «من ترس ندارم، ما اکثریت هستیم و می توانیم به آنها ضربه بزنیم و مغلوبشان کنیم.»

یک زن ونزوئلانیی نیز گفت: «می ترسم اگر دارو برای دخترم نیابم او از دست برود، این بیش از همه مرا نگران می کند.»

روز چهارشنبه نیکلاس مادورو در بخش دیگری از کاراکاس و در میان جمعی از هواداران خود سخنرانی و مخالفان را متهم کرد که برای احیای کودتای سال ۲۰۰۲ تلاش می کنند.

گزارشگر یورونیوز در کاراکاس می گوید: «انتظار می رود طی چند ساعت آینده ائتلاف مخالفان نیکلاس مادورو، از اقدامات دیگری مانند یک اعتصاب مدنی سراسری خبر بدهند که ممکن است در صورت ارائه نشدن راه حلی برای بحران موجود از سوی نهادهای مسئول، ادامه یابد.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

درگیری مخالفان رئیس جمهوری ونزوئلا با نیروهای امنیتی سه کشته بر جا گذاشت

بحران سیاسی در پرو؛ در پی یورش پلیس به خانه رئیس‌ جمهور شش وزیر استعفا کردند

اعتراضات جدید در مجارستان؛ مقام سابق با انتشار صدای ضبط شده دولت اوربان را به فساد متهم کرد