اینترپل قاچاقچیان سلاح را هدف گرفته است

اینترپل قاچاقچیان سلاح را هدف گرفته است
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

پلیس بین الملل در عملیات تازه ای قاچاقچیان سلاح از شرق و حوزه بالکان به اروپا را هدف قرار داده است.

پلیس بین الملل در عملیات تازه ای قاچاقچیان سلاح از شرق و حوزه بالکان به اروپا را هدف قرار داده است.

آگهی

در این عملیات که با مشارکت ۲۳ کشور صورت گرفته و ۴۸ ساعت طول کشیده در مجموع ۱۴۹ نفر دستگیر شدند و نزدیک به ۳۲۱ سلاح گرم و جنگی از جمله تفنگ و راکت انداز کشف و ضبط شده است.

برانیسلاو، پاولویک، رئیس پلیس بین الملل سارایو در این باره گفت: «موفقیت این عملیات فقط در تعداد کنترل ها، دستگیری ها و کشف و ضبط های صورت گرفته، نیست. بلکه پلیس با عملیاتی این چنین در چند کشور پیام روشنی به مجرمان می فرستد. ماموران پلیس کشورهای مختلف در سراسر جهان با هم علیه جرائم سازمان یافته مبارزه می کنند.»

در عملیات مذکور ۷۸۴۰ نیروی امنیتی و پلیس مشارکت داشتند. مهاجمان برخی حملات تروریستی در اروپا از طریق بالکان تغذیه شده بودند.

با افزایش نگرانی ها در مورد تروریسم تخصیص شبکه ای از نیروهای پلیس برای مقابله با تهدیدهای پیش رو در کانون توجه اینترپل قرار گرفته است.

جان حاج من، رئیس برنامه سلاح های گرم پلیس بین الملل می گوید: «تقریبا تمامی سلاح های گرم کشف شده از جاهای دیگری آورده شده بود. در عمل هر کشوری می تواند قوانین سفت و سختی در مورد سلاح داشته باشد اما لزوما نمی تواند آنچه در کشورهای دیگر روی می دهد را کنترل کند. از این رو باید تدابیر واحدی را برای جابجایی سلاح در قاره اروپا در نظر گرفت. این خطر همیشه وجود دارد که یک سلاح با طی مسیری بین ۵۰۰ تا یک هزار کیلومتر امنیت جای دیگری را تهدید کند.»

اینترپل ۱۹۰ عضو دارد و مقر اصلی آن در لیون فرانسه است. به لطف پایگاه اطلاعاتی اینترپل نیروهای پلیس می توانند یکدیگر را در جریان تحرکات مرتبط با سلاح های گرم در حوزه های مختلف استحفاظی قرار دهند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آزادسازی زندان؛ رهبر مافیا از یورش ۱۱هزار نیروی امنیتی به «هتل» جنایتکاران جان سالم به در برد

استخدام نیرو برای جنگ علیه اوکراین؛ کوبا از کشف یک شبکه قاچاق انسان به روسیه خبر داد

از قاچاق برای کار یا ازدواج اجباری تا استثمار جنسی؛ بیش از یک میلیون زن هندی ظرف سه سال ناپدید شدند