Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

حیدر مصلحی: برخی ثبت‌نام‌ها برای فتنه است

حیدر مصلحی: برخی ثبت‌نام‌ها برای فتنه است
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

حیدر مصلحی، وزیر پیشین اطلاعات ایران با اشاره به «برخی ثبت‌نام‌ها» برای انتخابات ریاست جمهوری ایران، ابراز امیدواری کرد که «فتنه‌ پیش رو» در زمان «صدارت و ولایت» علی خامنه‌ای اتفاق بیافتد تا جلویش گرفته شود.

به گزارش ایسنا، آقای مصلحی در جمع اعضای بسیج در پایگاه امین‌الله تهران گفت: «دشمن برای عقبه اجتماعی بسیاری از کاندیداهایی که ثبت نام کرده‌اند، برنامه دارد و با استفاده از تجربه فتنه ۸۸ می‌خواهد این بار طبقه متوسط رو به پایین را تحریک کند چرا که در سال ۱۳۸۸ که طبقه متوسط رو به بالا را به کف خیابان آورد، آن‌ها با یک ترقه در کردن می‌ترسیدند و فرار می‌کردند.»

آقای مصلحی در سخنانش به فرد مشخصی اشاره نکرده است. با این حال وی تلویحا با یادآوری سخنان حسن روحانی در کارزار انتخاباتی سال ۱۳۹۲ گفت: « القا می‌کنند اگر می‌خواهید مشکلات و معضلاتتان حل شود، باید با کدخدای دنیا کنار بیایید. مردم وقتی می‌خواهند رای بدهند دنبال کسی هستند که راستگو و به دنبال حل مشکلات رکود و بیکاری در کشور باشد و دشمن با طراحی خود کاری می‌کند که آن فرد در موقع رای‌دادن دچار اشتباه شود. یکی از این اقدامات، ترساندن از گزینه نظامی است.»

حیدر مصلحی، وزیر پیشین اطلاعات:
فتنه پیش رو به یاری خدا باید در زمان ولایت رهبری انقلاب حل شود
برخی ‌ثبت‌نام‌ها برای فتنه است pic.twitter.com/2Qq6hmsoQC

— وقایع اتفاقیه (@VaghayeDaily) April 16, 2017

حیدر مصلحی در دولت دوم محمود احمدی‌نژاد وزیر اطلاعات بود. وی در پی بروز برخی اختلافات با رئیس‌جمهوری پیشین ایران، کمتر از دو سال پس از آغاز وزارت از سمت خود کناره گرفت. پذیرش این استعفا از سوی آقای احمدی‌نژاد و مخالفت آقای خامنه‌ای با آن، منجر به «خانه‌ نشینی ۱۱ روزه» رئیس دولت دهم شد.

محمود احمدی‌نژاد برخلاف توصیه رهبر ایران و به همراه حمیدرضا بقایی، معاون پیشین خود، برای نامزدی در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرد.

آقای مصلحی با اشاره به اشراف اطلاعاتی خود گفت: «الان ثبت نام‌هایی که شده است و برخی از آنها هم برای فتنه انجام شده بدون تعارف، حساب شده است. بر اساس اطلاعات دارم این حرف را می‌زنم. کنار یک شخصیت، جاسوس می‌گذارند تا او را از حیز انتفاع بیاندازند. برای منتظری هم همین کار را کردند.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

خودکشی همزمان دو خواهر نوجوان در تهران

ایران برای از سرگیری مذاکرات هسته‌ای با آمریکا اعلام آمادگی کرد

وزارت اطلاعات از دستگیری طراح انفجارهای کرمان و انتقال او به داخل ایران خبر داد