Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

عید پاک مسیحیان مصر امسال تحت تدابیر شدید امنیتی برگزار می شود

عید پاک مسیحیان مصر امسال تحت تدابیر شدید امنیتی برگزار می شود
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

قاهره، پایتخت و دیگر شهرهای مصر امروز یکشنبه، ۱۶ آوریل برابر با ۲۷ فروردین، در روز عید پاک مسیحیان قبطی این کشور و بدنبال دو انفجار مرگبار اخیر، شاهد حضور پرشمار نیروهای امنیتی در پیرامون…

آگهی

قاهره، پایتخت و دیگر شهرهای مصر امروز یکشنبه، ۱۶ آوریل برابر با ۲۷ فروردین، در روز عید پاک مسیحیان قبطی این کشور و بدنبال دو انفجار مرگبار اخیر، شاهد حضور پرشمار نیروهای امنیتی در پیرامون کلیساهاست.

جلوگیری از توقف و پارک خودروها در خیابان های مجاور کلیساها، ایجاد محدودۀ امن ۴۰۰ متری و مسدود و محدود کردن تردد خودروها و عابران در پیرامون کلیساها از تمهیدات امنیتی مقامات مصری است.

محمد هاشم، روزنامه نگار می گوید که «نیروهای امنیتی در لباس های شخصی در اماکن عمومی مستقر شده اند تا در صورت بروز شرایط ویژه و اضطراری به سرعت وارد عمل شوند».

یک هفته پیش دو انفجار در دو کلیسای مسیحیان قبطی در طنطا در نزدیکی قاهره و در شهر اسکندریه ۴۵ کشته و بیش از ۱۰۰ مجروح برجای گذاشت. مسئولیت هر دو انفجار را داعش بر عهده گرفت.

عید پاک یا عید قیام و یا رستاخیز یکشنبه ای در ماه مارس یا آوریل و روزی است که به باور مسیحیان، عیسی مسیح پس از آن که به صلیب کشیده شد دوباره زنده شد.

حدود ۱۰ درصد از جمعیت ۹۲ میلیون نفری مصر را مسیحیان قبطی تشکیل می دهند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تیراندازی در کلیسایی در قاهره چندین کشته برجای گذاشت

پیش‌بینی دینداری جوانان مسیحی ایالات متحده؛ مذهبی‌ترین ایالت آمریکا کدام است؟

آرژانتین از پاکستان و سریلانکا خواست وزیر کشور ایران را بازداشت کنند