Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

سایه سیاست بر مسابقات آواز یوروویژن ۲۰۱۷

سایه سیاست بر مسابقات آواز یوروویژن ۲۰۱۷
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اوکراین از شرکت خواننده روس در شصت و دومین دوره مسابقات آواز یورویژن که به میزبانی کی یف برگزار می شود، جلوگیری کرده است. دلیلش هم این است که خواننده منتخب روس، قبلا در شبه جزیره کریمه برنامه اجرا کرد

آگهی

اوکراین از شرکت روسیه در مسابقات یوروویژن جلوگیری کرده است. مسابقات آواز یورویژن امسال در کی یف برگزار می شود.

در واکنش، کانال یک تلویزیون روسیه هم اعلام کرده این برنامه را که در روز ۱۳ ماه مه برگزار خواهد شد، پخش نخواهد کرد.

یکی از مسئولان این شبکه گفت: «به خاطر این اقدام اوکراین، پخش مسابقات آواز یورویژن از تلویزیون روسیه ممکن نیست.»

این درحالی است که مسابقات آواز یورویژن در روسیه از محبوبیت زیادی برخوردار است. مسابقات یورویژن در سال ۲۰۰۹ میلادی به میزبانی مسکو برگزار شد و دیما بیلان، خواننده جوان روس، در بلگراد، پایتخت جمهوری صربستان، با ترانه «باور»(Believe) بعنوان بهترین خواننده شناخته شد.

دلیل اصلی ممانعت از شرکت خواننده روس در مسابقات آواز یورویژن، تنش میان کی یف و مسکو است.

قرار بود یولیا سامویلووا، خواننده روس، امسال در مسابقات یورویژن ۲۰۱۷ شرکت کند. سرویس امنیتی اوکراین گفته است که به خاطر اینکه خواننده روس در سال ۲۰۱۵ پس از الحاق شبه جزیره کریمه به روسیه، در کریمه برنامه اجرا کرده بود، از حضور در کی یف منع می شود.

اتحادیه پخش برنامه های اروپایی، که تهیه کننده اصلی مسابقات آواز است برای این مسئله دو راه حل پیشنهاد کرده است: یا یولیا سامویلووا از روسیه و از طریق ماهواره در مسابقه شرکت کند، یا روسیه خواننده دیگری را برای شرکت در مسابقات یورویژن معرفی کند. هر دوی این پیشنهادها رد شده است.

این اولین بار نیست که انتخاب یک خواننده برای شرکت در مسابقات یورویژن از نظر سیاسی بحث برانگیز شده است. در سال ۲۰۰۹ میلادی که مسابقات یورویژن در مسکو برگزار شد، خواننده اهل گرجستان به خاطر تنشهای گرجستان و روسیه در سال ۲۰۰۸ میلادی نتوانست در این مسابقات آواز شرکت کند.

امسال ۶۲ امین دوره از مسابقه آواز یوروویژن است. سوزانا جمال الدین نووا، خواننده اوکراینی برنده دور قبل این مسابقات بود که سال ۲۰۱۶ میلادی به میزبانی استکهلم در سوئد برگزار شد. به همین دلیل مسابقه امسال در اوکراین برگزار می شود.

امسال ۴۲ کشور در یوروویژن حضور دارند. دو مسابقه نیمه نهایی در روزهای ۹ و ۱۱ ماه مه (۱۹ و ۲۱ اردیبهشت ماه ۱۳۹۶) برپا می شود و مسابقه نهایی روز ۱۳ ماه مه (۲۳ اردبیهشت) در میرکز بین المللی نمایشگاهی شهر کی یف برگزار خواهد شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سایه سیاست بر مسابقات آواز یوروویژن ۲۰۱۷

حمله روسیه به خارکیف؛ زلنسکی: اوضاع بسیار دشوار اما تحت کنترل است

«پیش‌روی ارتش روسیه در مناطق خارکیف و زاپوریژیا»؛ اوکراین: سه حمله روسیه را دفع کردیم