Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

افزایش محبوبیت راستگراهای افراطی در سوئد

افزایش محبوبیت راستگراهای افراطی در سوئد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

گزارش تفصیلی سوئد که نمادی از مدارا در میان دیگر کشورهای اروپایی است، اکنون پس از حمله تروریستی در برابر آزمونی تازه قرار دارد.

آگهی

گزارش تفصیلی

سوئد که نمادی از مدارا در میان دیگر کشورهای اروپایی است، اکنون پس از حمله تروریستی در برابر آزمونی تازه قرار دارد. اسلام هراسی و نفرت در حال جان گرفتن در این کشور است.

سوئد از سال ۱۹۹۰ تا کنون ۷۰۰ هزار پناهجو را پذیرا شده است. تنها در سال ۲۰۱۵ این میزان به ۱۶۳ هزار نفر رسید. این درحالی است که این کشور ۱۰ میلیون نفر جمعیت دارد.

تاثیر ورود مهاجران را می توان در رینکبی، یکی از محله های حومه استکهلم دید. نگرانی از برخوردهای خشونت آمیز نسبت به مهاجران در این بخش از شهر وجود دارد.

محمد نور، رهبر محلی حزب سوسیال دموکرات در این باره می گوید: «۴۸ ساعت از حمله نگذشته بود که شاهد گنجاندن و مونتاژ ساختگی تصویر زن مسلمانی در محله حادثه بودیم. اکنون هم کسانی هستند که بدنبال گسترش اندیشه های خشونت گرا هستند.»

دشمنی کردن با مهاجران در سوئد یک تابو است. با اینهمه به گفته سجاد خلف متولد عراق، این تابو در حال شکسته شدن است.

او در این زمینه می گوید: «حزب راستگرای “دموکرات سوئد” محبوب تر شده است. اکنون با این حمله، باید منتظر محبوبیت بیشتر آنها بود. این خیلی بد است.»

حمایت از حزب «دموکراتِ سوئد» که حزبی راستگرا و افراطی است روز بروز بیشتر می شود. نظرسنجی ها این حزب را در رتبه دوم پس از حزب چپگرای سوسیال دموکرات نشان می دهد. در ژانویه سال ۲۰۱۶ راستگراهای افراطی خواهان استعفای استفان لوون، نخست وزیر و رهبر حزب سوسیال دموکرات شده بودند.

با اینهمه دولت تلاش می کند تا همگامی جامعه را در برابر دشواری ها یادآوری کند. هنگام برگزاری مراسم یادبود قربانیان حمله تروریستی، نخست وزیر سوئد از استواری جامعه برای گذر از این زمان دشوار قدردانی کرد.

پس از ورود انبوه مهاجران در سال ۲۰۱۵ دولت سوئد قوانین مربوط به اقامت و ورود به کشور را دشوار تر کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

انفجار در نزدیکی یک ایستگاه قطار در استکهلم یک کشته و یک زخمی برجای گذاشت

مظنون حمله استکهلم به ارتکاب جرم تروریستی «اعتراف کرده است»

نخست وزیر سوئد: کشور ما هرگز تسلیم تروریسم نخواهد شد