Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

اژه ای: پرونده مدیران تلگرامی امنیتی و مطالبی درباره وزیر اطلاعات هم مطرح است

اژه ای: پرونده مدیران تلگرامی امنیتی و مطالبی درباره وزیر اطلاعات هم مطرح است
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

غلامحسین محسنی اژه ای سخنگو و معاون اول قوه قضاییه روز چهارشنبه گفت برخی از مدیران کانال های تلگرامی «به اتهام مسائل ضد امنیتی و بعضی هم اخلاقی بازداشت شده اند.»

به گزارش خبرگزاری مهر، آقای اژه ای در بخشی از سخنانش خطاب به حسن روحانی رئیسی جمهوری گفت: «علی القاعده جناب آقای رئیس جمهور که اطلاعات حقوقی دارند می دانند که مرجع صالح برای اینکه کسی مرتکب جرم شده یا نشده است وزیر اطلاعات نیست…. مطالبی هم درباره خود وزیر اطلاعات مطرح است که ایشان نمی تواند در این پرونده حتی اظهار نظر و یا گزارشی تهیه کند.»

حسن روحانی، ریییس جمهوری ایران در کنفرانس خبری دوشنبه گذشته درباره دستگیری مدیران کانال‌های تلگرامی گفت که وزیر اطلاعات به من گزارش داده است که آنها جرمی مرتکب نشده اند. آقای روحانی با انتقاد از قوه قضاییه گفته بود: «یکی از شیوه هایی که برخی‌ها به کار می برند و امیدواریم دیگر به کار برده نشود این است که اگر کسی را شنبه بخواهند احضار کنند، پنجشنبه می برند که دو شبی به قول برخی‌ها آب خنک مستحبی زندان را بخورد.»

سخنگوی قوه قضاییه همچنین به اظهارات اخیر محمود صادقی نماینده مجلس شورای اسلامی مبنی بر پرداخت ۲۸۵ میلیارد تومان به عنوان پاداش کارکنان قوه قضائیه که صادقی آنرا چند ده برابر حقوق های نجومی ارزیابی کرده بود، واکنش نشان داد. آقای اژه ای پرداخت این مبلغ را تکذیب نکرد و تنها گفت: «پرداخت این مبلغ تحت عنوان پاداش مطلقاً صحیح نیست و کذب محض است.» وی افزود که مبالغ پرداخت شده، پاداش نبوده، خارج از حد مجاز قانونی نبوده و همه شرایط قانونی نیزرعایت شده است.

طبق گزارش‌دیوان محاسبات، قوه قضاییه بیش از ده‌برابر حقوق‌های نجومی فوق‌العاده‌ویژه برخلاف ‌قانون پرداخت‌ کرده است.https://t.co/EsTOptGWBF

— محمود صادقی (@mah_sadeghi) April 10, 2017

غلامحسین محسنی اژه ای در ارتباط با مقایسه این مبلغ با حقوقهای نجومی گفت: «کارکنان دستگاه قضا (نه قضات) تا قبل از این جزو پایین ترین حقوق بگیران و یا در ردیف دیگر حقوق بگیران بودند و به برخی از آنها مبالغی از ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار تومان اضافه شد که به قضات هم تعلق نگرفته است. این کجا و حقوق فیشهای نجومی که فردی در یک ماه ۵۷ میلیون تومان پاداش و حقوق گرفته بود کجا؟ و او را بعنوان سرمایه نظام خوانده بود، این کجا و آن کجا؟»

به دنبال استعفای ابراهیم رئیسی و نامزدی وی در انتخابات ریاست جمهوری اردیبهشت ماه، روز چهارشنبه شورای نگهبان، غلامحسین محسنی اژه ای را بعنوان جانشین رئیسی در هیات مرکزی نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری منصوب کرد.

محسنی‌اژه‌ای به دنبال استعفای حجت الاسلام و المسلمین رئیسی از هیات مرکزی نظارت بر انتخابات ریاست‌جمهوری جانشین وی شدhttps://t.co/dlRV3moFRh

— خبرگزاری ایسنا (@isna_farsi) April 12, 2017

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آرژانتین از پاکستان و سریلانکا خواست وزیر کشور ایران را بازداشت کنند

آلمان دو فرد مظنون به جاسوسی برای روسیه را بازداشت کرد

آمریکا برای اطلاعاتی درباره یک هکر ایرانی ۱۰ میلیون دلار پاداش تعیین کرد