Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

احمدی نژاد پس از ثبت نام: توصیه رهبری به ثبت نام نکردن بمعنای نهی نبود

احمدی نژاد پس از ثبت نام: توصیه رهبری به ثبت نام نکردن بمعنای نهی نبود
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

محمود احمدی نژاد، رییس جمهوری پیشین ایران، روز چهارشنبه با حضور در وزارت کشور بعنوان نامزد انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری ثبت نام کرد.

پیش از این تصور می شد که آقای احمدی نژاد برای همراهی حمید بقایی به وزارت کشور آمده است. با این حال بعد از ثبت نام حمید بقایی معاون اجرایی اش و رئیس سابق سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، احمدی نژاد نیز ثبت نام کرد.

در محافل سیاسی ایران، اینگونه گمان می رفت که علی خامنه ای، رهبر ایران، با نامزدی محمود احمدی نژاد مخالفت کرده است. خبرگزاری ایلنا در این باره گزارش کرد که محمود احمدی نژاد در پاسخ به سوال خبرنگار ایلنا مبنی بر اینکه آیا با رهبر مشورت کرده‌ و یا تغییر در شرایط باعث شرکت او در انتخابات شده است، سکوت کرده و خندیده است. با این حال به گزارش ایسنا محمود احمدی نژاد لحظاتی بعد در گفتگو با خبرنگاران گفت: «رهبری سفارش کردند در انتخابات شرکت نکنم من هم پذیرفتم ،توصیه ایشان به معنای نهی نبود.»

لحظاتی بعد، روزنامه اعتماد توییت کرد که اسنفدیار رحیم مشایی معاول اول محمود احمدی نژاد در دولت دهم نیز برای انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرده است که لحظاتی بعد این خبر تکذیب شد. آقای رحیم مشایی در پاسخ به سوال خبرنگار ایلنا مبنی بر اینکه در انتخابات نام‌نویسی کرده‌اید، گفت:‌ «در انتخابات ثبت‌نام نکرده و نخواهم کرد.»

محمود احمدی نژاد روز چهارشنبه به همراه حمید بقایی و اسنفدیار رحیم مشایی معاول اول محمود احمدی نژاد در دولت دهم به وزارت کشور رفته بودند.

سه بار توقف کردن سه تایی گفتن “زنده باد بهار زنده باد ایران” :-))) pic.twitter.com/dnCXaiWXVs

— Mohammad Hasan Najmi (@mhnajmi64) April 12, 2017

آقای بقایی پیش از ثبت نام به خبرنگاران گفت: «اگر رد صلاحیت شوم در هر شرایطی قول می دهم به قانون تمکین کنم.» مصطفی میرسلیم نامزد حزب موتلفه اسلامی در انتخابات ریاست جمهوری که روز سه شنبه در وزارت کشور ثبت نام کرد در گفتگویی به خبرآنلاین گفته است: «آقای احمدی‌نژاد در سال ۸۸ توانست آرایی از مردم را با یک روشی که در آن زمان اتخاذ کرد به دست آورد اما دلایل مختلفی وجود دارد که نه به لحاظ عرفی و نه به لحاظ شرعی نمی‌توان به آن روش اتکا کرد.»

در ساعات اولیه دومین روز ثبت نام نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم، مسعود زریبافان معاون محمود احمدی نژاد و رئیس سابق بنیاد شهید و امور ایثارگران با حضور در ستاد انتخابات کشور، بعنوان نامزد انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرد.

https://t.co/ilgvEaIk9c

— shafiei saeed (@saeedshafiei1) April 12, 2017

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ایران در حال گسترش ظرفیت غنی سازی خود در واکنش به قطعنامه شورای حکام است

نگاهی به ۶ «سرباز نظام»؛ دوئل اصول‌گرایانه قالیباف و جلیلی یا اصلاح‌طلبی پزشکیان؟

شش نامزد مورد تائید نظام برای انتخابات ریاست جمهوری؛ لاریجانی و احمدی‌نژاد بار دیگر رد صلاحیت شدند