سنتوناریو، محل اسکان آوارگان در کلمبیا

سنتوناریو، محل اسکان آوارگان در کلمبیا
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

محله «سنتوناریو» واقع در حومه «پورتو آسیس» در کلمبیا، یک منطقه مسکونی غیر رسمی است که خانه ها در آن شبانه ساخته می شوند.

آگهی

محله «سنتوناریو» واقع در حومه «پورتو آسیس» در کلمبیا، یک منطقه مسکونی غیر رسمی است که خانه ها در آن شبانه ساخته می شوند.

در سنتوناریو حدود ۲۶۰ خانواده زندگی می کنند و سازمان غیردولتی «اقدام علیه گرسنگی» این منطقه را یکی از مکانهایی با آسیب پذیر ترین مردم خوانده است که به کمکهای فوری در زمینه مواد غذایی، سرپناه و امکانات بهداشتی نیاز دارند.

خوزه لوئیس باره ریو گارسیا، مدیر این سازمان در کلمبیا می گوید: «مردمی که اینجا زندگی می کنند از دیگر بخش های کشور آمده اند. معمولا مردم آواره و مردم در حال فرار که می ترسند و می خواهند نامشان فاش نشود و کسی نداند از کجا می آیند و چه اتفاقاتی برایشان افتاده است، به اینجا می آیند. بنابراین ساکنان اینجا متعلق به مکانهای مختلفی هستند. کسی درباره آنها چیزی نمی پرسد و هرکسی تاریخ خود را دارد.»

اما چه کسی این محل را در اختیار آنها گذاشته است؟

خوزه لوئیس باره ریو گارسیا می گوید: «این مناطق یا متعلق به شهرداری بوده و جزو دارایی های عمومی محسوب می شوند و یا ملکی خصوصی هستند. مردم به اینجا آمده اند و به تدریج ساکن شده اند. اگر این زمین ها مالک خصوصی داشته باشد، معمولا این مالکان از دولت می خواهند که در قبال استفاده عمومی از زمینها، مبالغی به مالکان پرداخت کنند و به این ترتیب این زمین ها به مکانهایی برای اسکان آوارگان تبدیل می شود. این مناطق غیررسمی هستند و هیچ خدماتی مانند آب و برق و سیستم فاضلاب در اینجا ارائه نمی شود.»

با این وجود به نظر می رسد برخی از خانواده های ساکن در این مناطق، از خدماتی استفاده می کنند و در قبال آن پول می پردازند.

خوزه لوئیس باره ریو گارسیا می گوید: «برخی از مردمانی که چند سال پیش آمده اند و حالا توانسته اند از خانه چوبی خود به خانه ای آجری که خود ساخته اند نقل مکان کنند، محل سکونت قبلی شان را به تازه واردان اجاره می دهند. از آنجایی که در این مکان هیچ دفتر اداری وجود ندارد، شرکت برق تابلوی برقی را در ورودی این منطقه قرار داده است و به این ترتیب پول پرداختی توسط خانواده های ساکن این منطقه را جمع می کند. هر خانواده ای باید ۵۰ هزار پزو بپردازد. آنها همچنین مغازه ای شامل یک یخچال و چند لامپ دارند، همچنین یک تلویزیون. مبلغ ۵۰ هزار پزو معادل ۱۵ تا ۱۷ یورو است و برای این مردم پول زیادی محسوب می شود.»

مردمی که در اینجا زندگی می کنند بطور متوسط ۲۵۰ هزار تا ۳۰۰ هزار پزو در ماه درآمد دارند که معادل ۸۰ تا ۹۰ یورو در ماه است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سنتوناریو، محل اسکان آوارگان در کلمبیا

کلمبیا؛ برنامه های امنیت غذایی برای کاهش جابجایی در مناطق روستایی

مشاهده یک پرنده‌ کمیاب نیمه نر و نیمه ماده برای اولین بار در ۱۰۰ سال اخیر