مردم سوئد یاد قربانیان حمله مرگبار در استکهلم را گرامی داشتند

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
مردم سوئد یاد قربانیان حمله مرگبار در استکهلم را گرامی داشتند

مردم سوئد همچنان در شوک حمله مرگبار روز جمعه هفتم آوریل (هجدهم فروردین) در استکهلم پایتخت این کشور به سر می برند که در جریان آن چهار نفر کشته و پانزده نفر زخمی شدند. در این حمله یک کامیون با زیر گرفتن عابران در یک خیابان شلوغ به داخل یک فروشگاه راند.

جان هولم استروم، یکی از کارکنان فروشگاه می گوید: «روزهای پایان این هفته و همه آنچه در این روزها اتفاق افتاد واقعا تکان دهنده بود. تکان دهنده برای تعداد زیادی از مردمی که نزدیک بود با کامیون برخورد و زیر گرفته شوند. برای من پایان هفته ای غم انگیز بود، واقعا غم انگیز.»

کارل فورسلیره، صاحب یک روزنامه فروشی نیز می گوید: «یک هفته قبل از این رویداد نگران وقوع چنین اتفاقاتی در سوئد نیز بودم. اگرچه برای بعضی از مردم، سوئد همواره نمونه ای از ارزش های دمکراتیک و حل صلح آمیز تعارض ها بوده است. اما آنچه اتفاق افتاد نشان داد که همانگونه که فکر می کردم دیر یا زود برای سوئد نیز روی خواهد داد»

با این حال در افکار عمومی سوئد همچنان این پرسش مطرح است که در کشوری با چنین درجه ای از تساهل فرهنگی چگونه چنین حمله مرگباری صورت گرفته است. قرار است امروز دوشنبه دهم آوریل مراسم سوگواری به یاد قربانیان این حمله در استکهلم برگزار شود.