Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

پلیس سوئد بدنبال سرنخ های جدید برای یافتن همدستان احتمالی عامل حمله استکهلم

پلیس سوئد بدنبال سرنخ های جدید برای یافتن همدستان احتمالی عامل حمله استکهلم
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

حمله با کامیونی مسروقه به عابران پیاده در استکهلم که روز جمعه دست کم ۴ کشته و ۱۵ مجروح برجای گذاشت سومین اقدام تروریستی در اروپا طی دو هفته اخیر پس از حملات لندن و سن پترزبورگ به حساب می آید که هنوز ه

آگهی

حمله با کامیونی مسروقه به عابران پیاده در استکهلم که روز جمعه دست کم ۴ کشته و ۱۵ مجروح برجای گذاشت سومین اقدام تروریستی در اروپا طی دو هفته اخیر پس از حملات لندن و سن پترزبورگ به حساب می آید که هنوز هیچ گروهی مسئولیت آنرا بر عهده نگرفته است.

مقامات امنیتی سوئد روز شنبه از شناسایی و دستگیری مظنون اصلی این حادثه خبر دادند که گفته می شود یک فرد ۳۹ ساله اهل ازبکستان است. این فرد که نامش فاش نشده نزد سرویس های اطلاعاتی سوئد شناخته شده است.

دن الیاسون، رئیس پلیس سوئد روز شنبه با تاکید بر اینکه شواهد نشان می دهد که فرد دستگیر شده عامل اصلی حمله است، خاطرنشان کرد: «بی شک تمرکز ما اینک بر روی چگونگی ورود او به کشور، محل اقامت و ارتباط های اوست تا بتوان همدستان احتمالی وی را نیز شناسایی کرد.»

کارل گوستاف، پادشاه سوئد که در زمان وقوع حمله در برزیل به سر می برد سفر خود را کوتاه کرد تا در میان مردم کشورش باشد.

پرچم سوئد در ساختمان های دولتی به نشانه سوگواری به حالت نیمه افراشته درآمده است. استفان لوفون نخست وزیر سوئد نیز ضمن اشاره به تشدید تدابیر امنیتی اعلام کرد برای ادای احترام به قربانیان حادثه راس ساعت دوازده ظهر روز دوشنبه یک دقیقه سکوت در سراسر کشور به اجرا در می آید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ادای احترام ویکتوریا، ولیعهد سوئد به قربانیان حمله استکهلم

شناسایی مظنون حمله کامیونیِ استکهلم

دستگیری یک نفر در رابطه با حمله کامیون به عابران پیاده در استکهلم