حمله آمریکا به سوریه، واکنش سوری های مقیم آمریکا

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
حمله آمریکا به سوریه، واکنش سوری های مقیم آمریکا

عملیات نظامی آمریکا در سوریه و احتمال ادامه حملات، سوری های مقیم آمریکا را به واکنش واداشته است.

در شهر الن تاون در پنسیلوانیا، اعضای جامعه مسیحیان سوریه به طرفداری از بشار اسد گردهم آمدند و به حمله آمریکا اعتراض کردند. یک جوان سوری، آمریکایی شرکت کننده در این تظاهرات گفت: «ما به دونالد ترامپ رای دادیم چون قول داده بود پلیس دنیا نباشد وعلیه ارتش سوریه کاری نکند، گفته بود عظمت آمریکا را به آن بر می گرداند و در داخل این کشور می ماند. بگذارید ارتش سوریه خود، آنچه در سوریه می گذرد را حل کند. به آنها کمک کنیم و با عملکردی یکدست، از شر داعش و تروریسم در دنیا خلاص شویم.»

در شهر انهایم در کالیفرنیا به نظرسوری های موافق حمله آمریکا به سوریه توجه می کنیم: «یکنفر باید به سوریه کمک کند.اگر آمریکا برای پایان جنگ سوریه کمک نکند، اوضاع همینطور باقی می ماند. سوری ها چپ و راست کشته می شوند و کسی کاری نمی کند. ما اهالی سوریه را با هر مذهب و عقیده ای دوست داریم و امیدواریم رییس جمهورمان دونالد ترامپ در آمریکا به آنها کمک کند و مشکل سوریه را حل کند.»

به هرحال چه موافق و چه مخالف، جامعه مسلمانان مقیم آمریکا با دقت موضعگیری های دونالد ترامپ و حرکات نظامی این کشور در سوریه را دنبال می کند و نگران حوادث آینده است.