Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

تظاهرات اعتراض آمیز در بلگراد نسبت به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری صربستان

تظاهرات اعتراض آمیز در بلگراد نسبت به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری صربستان
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

ده ها هزار نفر از ساکنان بلگراد که اغلب آنها را دانشجویان و اعضای سندیکاهای پلیس و ارتش تشکیل می دادند روز شنبه در اعتراض به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری صربستان دست به تظاهرات…

آگهی

ده ها هزار نفر از ساکنان بلگراد که اغلب آنها را دانشجویان و اعضای سندیکاهای پلیس و ارتش تشکیل می دادند روز شنبه در اعتراض به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری صربستان دست به تظاهرات زدند.

الکساندر ووچیچ که از سال ۲۰۱۴ نخست وزیر صربستان است هفته گذشته در مرحله نخست انتخابات با کسب ۵۵ درصد آراء پیروز نهایی را از آن خود کرد.

یکی از معترضان به نتیجه انتخابات می گوید: «مردم بدون آگاهی در انتخابات شرکت کردند زیرا دسترسی به رسانه نداشتند. کلیه شبکه های تلویزیونی تحت تاثیر قدرت بودند. در این صورت چطور می توان به آگاهی واقعی دست یافت؟»

فرد دیگری معتقد است : «این تظاهرات نخستین نمایش واقعی خشم مردم نسبت به دولتی است که خود را غیر قابل دسترس قلمداد می کند.»

این ششمین روز متوالی است که معترضان به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری صربستان به خیابان های بلگراد و چندین شهر دیگر این کشور سرازیر می شوند.

الکساندر ووچیچ، رئیس جمهور جدید صربستان که پیشتر از اعضای حزب ملی گرای افراطی بود پس از جدا شدن از این تشکیلات به جبهه راست میانه پیوست. او از حامیان سیاست های اتحادیه اروپا است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سومین روز اعتراض به نتایج انتخابات ریاست جمهوری صربستان

الکساندر ووچیچ برنده انتخابات ریاست جمهوری صربستان؛ چالش اصلی تغییر قانون اساسی

رهبران صربستان و کوزوو از مذاکرات مستقیم در بروکسل خودداری کردند