مخالفان ووجیج برای دومین روز متوالی در صربستان تظاهرات کردند

مخالفان ووجیج برای دومین روز متوالی در صربستان تظاهرات کردند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

هزاران نفر از مخالفان الکساندر ووجیج، رئیس جمهوری جدید صربستان روز سه شنبه و برای دومین روز متوالی در بلگراد تظاهرات کردند.

آگهی

هزاران نفر از مخالفان الکساندر ووجیج، رئیس جمهوری جدید صربستان روز سه شنبه و برای دومین روز متوالی در بلگراد تظاهرات کردند. تظاهرات کنندگان که بیشتر آنها دانشجو بودند با شعارهایی نظیر « تو رئیس جمهوری من نیستی» و « ووجیج تو انتخابات را دزدیده ای»، رئیس جمهوری جدید این کشور را به تقلب و متهم می کنند کردند.

الکساندر ووجیج که پیش از این نخست وزیر صربستان بود، در انتخابات روز یکشنبه و در همان دور نخست توانسته است با ۵۵ درصد آرا بر دیگر رقبای خود پیروز شود.

ساشا یانکوویچ، نامزد چپ میانه روی صربستان که در این انتخابات از الکساندر ووجیج شکست خورده، با تاکید بر حق اعتراض مخالفان، تظاهرات کنندگان را به آرامش و عدم خشونت دعوت کرده است.

الکساندر ووجیج در واکنش به این راهپیمایی ها با بیان اینکه هیچ مخالفتی با اعتراض ندارد، تاکید کرده است تا زمانیکه این راهپیمایی ها صلح آمیز است و با خشونت همراه نیست، با آن برخورد نخواهد شد.

این اعتراض های خیابانی که علاوه بر بلگراد در دیگر شهرهای صربستان مانند نوویساد و نیس برگزار شده با دعوت از معترضان به روی صفحات اجتماعی نظیر فیسبوک شکل گرفته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پلیس صربستان هزاران مهاجر را بازداشت کرد

رئیس جمهوری صربستان «برای به تعویض انداختن عادی‌سازی روابط با کوزوو» پارلمان را منحل کرد

پایان فراخوان تحویل سلاح در صربستان؛ بیش از ۱۰۰ هزار قبضه سلاح تحویل مقام‌های پلیس شد