ثبت نام از داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری ایران از ۲۲ فروردین آغاز می‌شود

ثبت نام از داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری ایران از ۲۲ فروردین آغاز می‌شود
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

نام‌نویسی از داوطلبان نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری ایران از ۲۲ فروردین/۱۱ آوریل آغاز می‌شود و تا پنج روز ادامه خواهد یافت.

به اعلام علی اصغر احمدی، رئیس ستاد انتخابات ایران پس از پایان این فرآیند، شورای نگهبان حدود دو هفته صلاحیت نامزدها را بررسی کرده و پس از آن، اسامی نهایی نامزدها در ششم یا هفتم اردیبهشت اعلام خواهد شد.

دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران همزمان با پنجمین دوره انتخابات شوراهای شهر و روستا روز جمعه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ برگزار خواهد شد.

در حالی که بسیاری از احزاب و تشکل‌های نزدیک به اصلاح‌طلبان و اصولگرایان «میانه رو» می‌گویند از کاندیداتوری حسن روحانی در این انتخابات حمایت خواهند کرد، جریان‌های اصولگرا و از جمله ائتلاف جدید‌ «جبهه مردمی نیروهای انقلاب» هنوز نامزد نهایی خود را مشخص نکرده‌اند. با این حال، برخی شخصیت‌های اصلاح‌طلب هم امکان معرفی یک کاندیدای مجزا در این انتخابات را محال ندانسته اند.

تاکنون حزب موتلفه اسلامی مصطفی میرسلیم و حامیان احمدی‌نژاد، حمیدرضا بقایی را به‌عنوان نامزدهای خود برای انتخابات ریاست جمهوری معرفی کرده اند.

با توجه به نظارت استصوابی شورای نگهبان، حضور چهره‌های مخالف، منتقد و زنان به عنوان کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری، عملا غیرممکن است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ایران همچنان در فهرست سیاه اف‌ای‌تی‌اف باقی ماند

ایران درخواست رئیس آژانس بین‌المللی انرژی اتمی برای سفر به تهران را رد کرد

افزایش دوباره نرخ ارز در ایران؛ دلار وارد کانال ۵۷ هزار تومان شد