Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

ثبت نام از داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری ایران از ۲۲ فروردین آغاز می‌شود

ثبت نام از داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری ایران از ۲۲ فروردین آغاز می‌شود
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

نام‌نویسی از داوطلبان نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری ایران از ۲۲ فروردین/۱۱ آوریل آغاز می‌شود و تا پنج روز ادامه خواهد یافت.

به اعلام علی اصغر احمدی، رئیس ستاد انتخابات ایران پس از پایان این فرآیند، شورای نگهبان حدود دو هفته صلاحیت نامزدها را بررسی کرده و پس از آن، اسامی نهایی نامزدها در ششم یا هفتم اردیبهشت اعلام خواهد شد.

دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران همزمان با پنجمین دوره انتخابات شوراهای شهر و روستا روز جمعه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ برگزار خواهد شد.

در حالی که بسیاری از احزاب و تشکل‌های نزدیک به اصلاح‌طلبان و اصولگرایان «میانه رو» می‌گویند از کاندیداتوری حسن روحانی در این انتخابات حمایت خواهند کرد، جریان‌های اصولگرا و از جمله ائتلاف جدید‌ «جبهه مردمی نیروهای انقلاب» هنوز نامزد نهایی خود را مشخص نکرده‌اند. با این حال، برخی شخصیت‌های اصلاح‌طلب هم امکان معرفی یک کاندیدای مجزا در این انتخابات را محال ندانسته اند.

تاکنون حزب موتلفه اسلامی مصطفی میرسلیم و حامیان احمدی‌نژاد، حمیدرضا بقایی را به‌عنوان نامزدهای خود برای انتخابات ریاست جمهوری معرفی کرده اند.

با توجه به نظارت استصوابی شورای نگهبان، حضور چهره‌های مخالف، منتقد و زنان به عنوان کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری، عملا غیرممکن است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

خودکشی همزمان دو خواهر نوجوان در تهران

ایران برای از سرگیری مذاکرات هسته‌ای با آمریکا اعلام آمادگی کرد

وزارت اطلاعات از دستگیری طراح انفجارهای کرمان و انتقال او به داخل ایران خبر داد