دونالد ترامپ با هدف حمایت از اقتصاد داخلی دو فرمان اجرایی جدید صادر کرد

دونالد ترامپ با هدف حمایت از اقتصاد داخلی دو فرمان اجرایی جدید صادر کرد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

سیاست حمایت گرایی به اقتصاد ایالت متحده آمریکا بازمی گردد.

آگهی

سیاست حمایت گرایی به اقتصاد ایالت متحده آمریکا بازمی گردد. دونالد ترامپ با هدف جلوگیری از زیان های وارده به منافع تجاری کشورش روز جمعه دو فرمان اجرایی امضا کرد؛ یکی برای مقابله با تولید کنندگان خارجی که محصولات ارزان قیمت خود را روانه بازارهای آمریکا می کنند و دیگری کشورهایی را هدف قرار می دهد که تراز مبادلات تجاریشان به زیان آمریکاست.

رئیس جمهوری آمریکا در این ارتباط گفت: «این فرمان اجرایی را امضا می کنم با هدف اطمینان دادن نسبت به وضع تعرفه گمرکی مناسب برای وارد کنندگان خارجی که تقلب می کنند. آنها متقلب اند. از این پس آنهایی که قواعد را زیر پا می گذارند با عواقب بسیار شدیدی روبرو خواهند شد.»

به این ترتیب دولت آمریکا در نظر دارد در زمینه تجاری دست به تغییرت جدی بزند؛ از آن جمله می توان به عقب نشینی از توافق های صورت گرفته در زمینه تجارت آزاد در سطح منطقه ای و جهانی اشاره کرد. اصلاحات در سازمان جهانی تجارت هم از دیگر اهدافی است که دولت ترامپ به دنبال آن است. این سازمان مسئولیت آزادسازی مبادلات تجاری را در اختیار دارد.

دونالد ترامپ همچنین طی پیامی در شبکه توییتر گفته که «دیدار هفته آینده با مقام های چین دیداری دشوار خواهد بود که در جریان آن نمی تواند از کسری تراز تجاری خبری باشد.»

دو فرمان ترامپ ظاهرا چین را هدف قرار داده که بیشترین میزان کسری تراز تجاری آمریکا را به خود اختصاص داده است. البته اروپا و بویژه بخش فولاد آن هم در کانون توجه رئیس جمهوری آمریکا قرار دارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آلمانی ها رهبر کره شمالی را به ترامپ ترجیح می دهند

آغاز دادگاه رسیدگی به پرونده «دروغگویی» دونالد ترامپ درباره ثروتش

آیا محکومیت احتمالی ترامپ در دادگاه می‌تواند مانع از بازگشت او به کاخ سفید شود؟