Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

شبکه گسترده جاسوسی ترکیه از مخالفان اردوغان در چهار قاره جهان

شبکه گسترده جاسوسی ترکیه از مخالفان اردوغان در چهار قاره جهان
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

بر اساس اسناد منتشر شده از سوی یک قانونگذار اتریشی، سفارتخانه های ترکیه در چهار قاره از جمله اروپا شبکه جاسوسی گسترده ای برای جمع آوری اطلاعات از مخالفان رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه راه اندازی ک

آگهی

بر اساس اسناد منتشر شده از سوی یک قانونگذار اتریشی، سفارتخانه های ترکیه در چهار قاره از جمله اروپا شبکه جاسوسی گسترده ای برای جمع آوری اطلاعات از مخالفان رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه راه اندازی کرده اند.

ترکیه می گوید این ادعاها تماما نادرست است.

آلمان، اتریش و سوئیس تحقیقاتی را درباره اینکه آیا ترکیه در حال انجام جاسوسی در خاکشان می باشد، آغاز کرده اند. آلمان ترکیه را متهم کرده است که از حامیان فتح الله گولن منتقد سرشناس اردوغان درخاک آلمان جاسوسی می کند.

همچنین به ادعای مجله صدای اروپا، نام یک قانونگذار آلمانی در لیست جاسوسی ترکیه از حامیان جنبش گولن قرار دارد.

SENSITIVE | Name of #German lawmaker Michelle Müntefering found on Turkish Intel' spying list that was to profile members of #Gulen Movement pic.twitter.com/NST2ZOZyK1

— Vocal Europe (@thevocaleurope) March 29, 2017

پیتر پیلز، نماینده پارلمان اتریش از حزب سبزها می گوید: «شگفت زده شدیم وقتی فهمیدیم ترکیه اردوغان یک شبکه جاسوسی فوق العاده در هم تنیده از ژاپن تا هلند و از کنیا تا بریتانیا ساخته است. در هر کشوری آنها یک شبکه بزرگ جاسوسی متشکل از انجمن ها، باشگاهها و مساجد ایجاد کرده اند که از طریق سفارت، وابسته مذهبی وافسر اطلاعاتی محلی به جاسوسی شبانه روزی از منتقدان اردوغان مشغولند.» اتریش به آنکارا درباره بازداشت اتریشی هایی که اصالت ترکیه ای دارند در هنگام ورود به ترکیه هشدار داده است.

تنش در حالی بین ترکیه و اتحادیه اروپا بر سر جاسوسی از مخالفان اردوغان در خارج از کشور بالا گرفته است که آنکارا تلاش می کند حمایت تورک های مقیم خارج از کشور را برای دادن رای «آری» به همه پرسی ۱۶ آوریل (۲۷ فروردین) جلب کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پنجاه سال پس از حمله ترکیه، قبرسی‌ها دنبال اجساد هزاران قربانی گمشده خود می‌گردند

ترکیه آماده ساخت یک پایگاه دریایی در قبرس برای رقابت با یونان است

اردوغان: انتخابات آمریکا می‌تواند به رونق بیشتر بخش تسلیحات ترکیه کمک کند