جیمز متیس: ایران کماکان بزرگترین دولت حامی تروریسم است

جیمز متیس: ایران کماکان بزرگترین دولت حامی تروریسم است
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

جیمز متیس، وزیر دفاع ایالات متحده آمریکا می‌گوید رفتار ایران در صدور تروریسم و حمایت از گروه‌های شبه نظامی در پنج سال گذشته تغییری نکرده است.

به گزارش رویترز، آقای متیس که روز جمعه ۳۱ مارس/ ۱۱ فروردین در یک کنفرانس خبری مشترک در لندن با همتای بریتانیایی خود، مایکل فالون حضور یافته بود در پاسخ به پرسش یک خبرنگار درباره سخنان پنج سال پیش خود – که ایران را بزرگترین تهدید علیه ایالات متحده خوانده بود- گفت: «آن زمان که درباره ایران این حرف را زدم، رئیس مرکز فرماندهی آمریکا (سنتکام) بودم و ایران اصلی‌ترین صادرکننده تروریسم بود. صادقانه [بگویم] اصلی‌ترین دولتی بود که از تروریسم حمایت می‌کرد و این رفتارش را کماکان ادامه می‌دهد.»

وزیر دفاع کنونی آمریکا پنج سال پیش درباره بزرگترین تهدید علیه امنیت ایالات متحده گفته بود: «ایران، ایران، ایران.»

#US Defense Secretary #Mattis says #Iran continues to sponsor #terrorismhttps://t.co/zxatyIU4Wkpic.twitter.com/KFbDw1oCp0

— Yeni Şafak English (@yenisafakEN) March 31, 2017

این نخستین بار نیست که وزیر دفاع دولت ترامپ ایران را بزرگترین حامی تروریسم می‌خواند؛ وی در فوریه سال ۲۰۱۷ در یک کنفرانس خبری مشترک با همتای ژاپنی خود هم جمهوری اسلامی را بزرگترین دولت حامی تروریسم در جهان معرفی کرد و گفت که ایالات متحده در برابر سیاست‌های مخرب ایران در غرب آسیا خواهد ایستاد.

به گزارش خبرگزاری تاس،سرگی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه دو روز پیش از سخنان اخیر آقای متیس به “نشریه آمریکایی نشنال اینترست”: گفته بود: «فکر نمی‌کنم دولت ترامپ در حال حاضر بر مبنای شعار تبلیغات انتخاباتی خود که در آن ایران را اصلی ترین کشور تروریستی می‌خواند، عمل کند. این سخن آمریکایی‌ها مبنی بر اینکه ایران اصلی‌ترین حامی تروریسم است صحت ندارد و هیچ مدرکی که این ادعا را اثبات کند، نداریم.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تبادل زندانیان میان تهران و واشنگتن؛ قطر با دلارهای آزادشده، پول غذا و داروی ایرانی‌ها را می‌پردازد

روایت هفتادسال پیش آسوشیتدپرس از روز کودتا علیه مصدق؛ متن کامل خبری که از تهران به جهان مخابره شد

هشدار نیروهای دریایی غربی به کشتی‌های تجاری عبوری از تنگه هرمز: از آب‌های سرزمینی ایران دور بمانید