ایتالیا؛ دستگیری سه تبعه کوزوو در ونیز مظنون به برنامه ریزی برای حمله تروریستی

ایتالیا؛ دستگیری سه تبعه کوزوو در ونیز مظنون به برنامه ریزی برای حمله تروریستی
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

پلیس ایتالیا روز پنجشنبه اعلام کرد که سه مظنون با اصالت کوزوویی را در ونیز دستگیر کرده که در حال برنامه ریزی برای انجام یک حمله تروریستی روی پل مشهور ریالتو ونیز بوده…

آگهی

پلیس ایتالیا روز پنجشنبه اعلام کرد که سه مظنون با اصالت کوزوویی را در ونیز دستگیر کرده که در حال برنامه ریزی برای انجام یک حمله تروریستی روی پل مشهور ریالتو ونیز بوده اند.

پلیس ایتالیا برای ماهها این گروه را تحت شنود قرار داده بود و بعد از حمله پل وست مینستر لندن، این گروه در تماس با یکدیگر می گویند که بهتر است که عملیات مشابهی روی پل مشهور ریالتو ونیز انجام دهیم.

Un attentat visant le pont du Rialto déjoué à Venise https://t.co/Ng5TwbrGldpic.twitter.com/Dv9TktxILR

— L'Express (@LEXPRESS) March 30, 2017

مدیر ساختمان محل اقامت این سه مظنون دستگیر شده، می گوید: «حدود ساعت چهار صبح بود که من دیدم لامپ های راه پله بطور مداوم روشن است. پایین آمدم و سر و صداهایی از طبقه بالا شنیدم. در این لحظه پلیس را دیدم .پلیس ها صورتشان را پوشانده بودند و به من گفتند که سریعا به داخل خانه برگردم.» به گفته پلیس این سه نفر در جریان مکالماتشان از تمایل شان برای پیوستن به داعش در سوریه سخن گفته اند و اینکه اگر داعش فرمان کشتن کفار را بدهد آنها باید اجرا کنند.

ادلچی دیپولیتو معاون دادستان ونیز می گوید: «اخطار نخست بازگشت یکی از آنها از سوریه بود. ما همه ارتباطات او را بررسی کردیم. ما همچنین تمام فعالیت های آنها را روی اینترنت تحت کنترل قرار دادیم.»

پلیس گفته است که این افراد به افراط گرایی مذهبی کشیده شده بودند و پلیس اطلاعات کافی از فعالیت های این گروه سه نفره جمع آوری کرده بود که منجر به دستگیری آنها شد.

همچنین به گفته مقامات ایتالیایی، یک فرد زیر سن قانونی نیز توسط پلیس مورد بازجویی قرار گرفته است.

وزیر کشور ایتالیا گفته است که دستگیری این افراد نقش مهم پیشگیرانه در رخ دادن عملیات تروریستی دارد. این افراد دارای کارت اقامت قانونی در ایتالیا هستند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آلمان دو فرد مظنون به جاسوسی برای روسیه را بازداشت کرد

پارلمان نروژ تهدید به بمب‌گذاری شد؛ پلیس خیابان‌های مجاور را بست

روسیه از انجام «عملیات ضد تروریستی» در داغستان خبر داد