Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

ادامۀ تجمع اتباع چینی در پاریس در اعتراض به مرگ یک شهروند چینی

ادامۀ تجمع اتباع چینی در پاریس در اعتراض به مرگ یک شهروند چینی
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

اتباع چینی پاریس روز سه شنبه و در دومین روز از اعتراضات خود علیه پلیس، در مقابل کمیساریای منطقۀ ۱۹ پایتخت فرانسه تجمع کردند.

آگهی

اتباع چینی پاریس روز سه شنبه و در دومین روز از اعتراضات خود علیه پلیس، در مقابل کمیساریای منطقۀ ۱۹ پایتخت فرانسه تجمع کردند. تظاهرات کنندگان که شعار « پلیس قاتل » سرمی دادند، خواهان ارائۀ اطلاعات از سوی دولت و مقامات قضایی فرانسه در مورد کشته شدن یک مرد چینی ۵۶ ساله توسط پلیس شدند.

یکی از معترضان می گوید : « هیچ جزئیاتی در مورد اینکه این مرد چگونه زندگی اش را از دست داده منتشر نشده است. برای همین ما به اینجا آمده ایم و از پلیس می خواهیم اطلاعات در مورد این وضعیت را به ما ارائه بدهند.»

در پی مرگ این تبعۀ چین، پکن از فرانسه خواسته است امنیت اتباع این کشور را تامین و تمامی جوانب مرگ این مرد ۵۶ ساله را با شفافیت کامل بررسی کند.

فرزندان شائویو لیو، این تبعۀ چین که در هنگام کشته شدن پدرشان حاضر بودند روز سه شنبه بعنوان شاهد توسط بازرس عمومی پلیس ملی فرانسه تحت پرسش قرار گرفته اند. این فرد در ساختمان محل سکونت اش با شلیک گلوله پلیس جان خود را از دست داده است.

به گفتۀ پلیس، ماموران کمیساریای منطقه ۱۹ پس از تماس تلفنی یکی از همسایگان شائویو لیو مبنی بر خشونت و سروصدای زیاد در منزل این تبعۀ چینی در محل حاضر شده اند اما این فرد با چاقو به ماموران پلیس حمله کرده و یکی از پلیس ها را مجروح کرده است. ماموران پلیس تلاش کرده اند وی را خلع سلاح کنند اما یکی از پلیس ها برای جلوگیری از حملۀ مجدد شائویو لیو به وی شلیک کرده و تلاش امدادرسانان نیز برای جلوگیری از مرگ وی نتیجه ای نداشته است.

این مرد در سال ۲۰۱۲ نیز به دلیل خشونت های مکرر نسبت به اعضای خانواده و درگیری با ساکنان ساختمان به مدت چند روز در مرکز بیماران روانی بستری بوده است.

پلیس در جریان تجمع صورت گرفته طی دو روز گذشته ۳۵ نفر را دستگیر کرده است که ۹ نفر از این تعداد هنوز در بازداشت بسر می برند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

درگیری در پاریس؛ چین خواستار تامین امنیت اتباع خود شد

تحصن حامیان فلسطین در دانشگاه علوم سیاسی پاریس؛ دانشجویان: فراخوان پلیس فرانسه عبور از خط قرمز است

عفو بین‌الملل «تداوم فرسایش» حقوق بشر در فرانسه در سال ۲۰۲۳ را محکوم کرد