نخست وزیر بریتانیا: روابط ما با اتحادیه اروپا بر پایه ارزش ها و منافعمان شکل خواهد گرفت

نخست وزیر بریتانیا: روابط ما با اتحادیه اروپا بر پایه ارزش ها و منافعمان شکل خواهد گرفت
نگارش از Behrooz Assadian
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

ترزا می، نخست وزیر بریتانیا، پس از ارسال نامه ای به دونالد توسک، رئیس شورای اروپا به منظور آغاز رسمی روند ترک اتحادیه اروپا، در مجلس عوام بریتانیا حاضر شد و به پرسش های نمایندگان در مورد شرایط اجرایی

آگهی

ترزا می، نخست وزیر بریتانیا، پس از ارسال نامه ای به دونالد توسک، رئیس شورای اروپا به منظور آغاز رسمی روند ترک اتحادیه اروپا، در مجلس عوام بریتانیا حاضر شد و به پرسش های نمایندگان در مورد شرایط اجرایی برکسیت پاسخ داد.

خانم می با تاکید بر اینکه «لحظه تاریخی را تجربه می کنیم» گفت: «دیگر راه بازگشتی نیست.» وی افزود: «مذاکرات پیش رو را کامل و جامع آماده کرده ام و بر اساس آن روابط جدید ما با اتحادیه اروپا بر پایه ارزش ها و منافعمان شکل خواهد گرفت. روابط ما در مسایل امنیتی و اقتصادی بر اساس همکارهای دوجانبه صورت خواهد گرفت.»

وی سپس به تصمیم نمایندگان پارلمان اسکاتلند اشاره کرد که می خواهند همه پرسی دیگری بر سر ماندن یا ترک بریتانیا برگزار کنند. نخست وزیر بریتانیا گفت: «قصد قاطع من این است که به توافقی دست یابیم که برای همه مردم این کشور مناسب باشد. اکنون فرصتی به دست آمده است تا در این راه بر اساس علایق، ارزش ها و منافع مشترکمان در کنار یکدیگر گام برداریم. و زمانی که استقلال عمل خود را از اروپا پس گرفتیم، تصمیم خواهیم گرفت چگونه قدرت سیاسی را تقسیم کنیم و سهم پارلمان بریتانیا و نهادهای دیگر [قانونگذار] را معلوم کنیم.»

بریتانیا بر اساس ماده ۵۰ پیمان لیسبون دو سال زمان دارد تا مذاکرات را به سرانجام برساند و از اتحادیه اروپا خارج شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رقابت پاریس و فرانکفورت برای جذب بانکها و شرکتهایی که لندن را ترک می کنند

برکسیت آغاز شد

خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا چه مدت زمان خواهد برد؟