دفتر یادداشت جان اف کندی در زمان جنگ جهانی دوم حراج می شود

دفتر یادداشت جان اف کندی در زمان جنگ جهانی دوم حراج می شود
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دفتر خاطرات جان اف کندی، رئیس جمهوری فقید آمریکا در دوران رونامه نگاری وی در سالهای پس از جنگ جهانی دوم به حراج گذاشته می شود.

آگهی

دفتر خاطرات جان اف کندی، رئیس جمهوری فقید آمریکا در دوران رونامه نگاری وی در سالهای پس از جنگ جهانی دوم به حراج گذاشته می شود. جان اف کندی در سال ۱۹۴۵ زمانیکه ۲۸ ساله بود بعنوان خبرنگار اعزامی روزنامه هرست به آلمان فرستاده شده بود.

برخی با استناد به یادداشت وی در این دفتر خاطرات در مورد هیتلر می گویند رئیس جمهوری سابق آمریکا مجذوب رهبر آلمان نازی بوده است.

بابی لیوینگستون، رئیس خانه حراج «آر آر» که قرار است این دفتر یادداشت را به فروش برساند، می گوید : «یکی از جالبترین یادداشت های کندی در این دفتر در مورد هیتلر است. او نوشته است: پس از بازدید از دو محلی که هیتلر در آنجا بسر می برد، شما براحتی می فهمید که چطور تا چند سال دیگر هیتلر از میان اینهمه نفرتی که در این لحظه او را احاطه کرده است دوباره بعنوان یکی از مهمترین افراد تمام دورانها ظهور خواهد کرد. او چیزی از جنس افسانه در خود داشت.»

وی در این دفتر یادداشت همچنین تاکید کرده است که جاه طلبی های هیتلر برای کشور آلمان و نژاد برتر تهدید کنندۀ صلح جهانی است. در این دفتر خاطرات همچنین یادداشتهایی علیه خطر کمونیسم توسط جان اف کندی نوشته شده است.

قرار است این دفتر خاطرات روز ۲۶ آوریل به قیمت پایۀ ۲۰۰ هزار دلار در بوستون به حراج گذاشته شود. دفتر خاطرات به جا مانده از سی و پنجمین رئیس جمهوری آمریکا ۶۱ صفحه است و برخی از یادداشت های آن با دستنوشته شده و برخی نیز تایپ شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فرود «اودیسئوس» روی ماه؛ آمریکا پس از نیم قرن بار دیگر به ماه بازگشت

سگ بایدن دست‌کم ۲۴ بار ماموران سرویس مخفی آمریکا را گاز گرفته است

در پی وقوع حوادث مکرر سرانجام مدیر برنامه «۷۳۷ مکس» بوئینگ اخراج شد