Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

داعش با انتشار ویدئویی به زبان فارسی ایران را تهدید کرد

داعش با انتشار ویدئویی به زبان فارسی ایران را تهدید کرد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

گروه «دولت اسلامی» مشهور به داعش با انتشار ویدئویی برای اولین بار به زبان فارسی ایران را تهدید کرد.

آگهی

گروه «دولت اسلامی» مشهور به داعش با انتشار ویدئویی برای اولین بار به زبان فارسی ایران را تهدید کرد.

این ویدئو ۳۶ دقیقه ای با عنوان «سرزمین فارس؛ از دیروز تا امروز» منتشر شده و شبکه های اجتماعی وابسته به داعش می گویند که در استان دیاله عراق ضبط شده است.

مردی که به صورتش نقاب زده است خطاب به علی خامنه ای، رهبر حکومت جمهوری اسلامی می گوید: «تو فرد منفوری هستی که رژیم به اصطلاح اسلامی ایران را کنترل می کنی، اما مطمئن باش که ما خیلی زود خانه تو را مثل این خانه ویران خواهیم کرد.» وی در این لحظه به پشت سر خود اشاره می کند.

ISIS fighter in Farsi addresses Supreme Leader Ali Khamenei: “rest assured we will destroy your house just as we've destroyed this one.” pic.twitter.com/ktjSnr5pkg

— FDD's Iran Project (@FDD_Iran) March 27, 2017

در این ویدئو همچنین عنوان می شود که «ایران شعارهایی علیه ایالات متحده و اسرائیل می دهد تا سنی ها را فریب دهد، در همین حال ایرانیان یهودی در امنیت در ایران و تحت محافظت آن زندگی می کنند.» در ادامه گفته می شود: «آنان نیایشگاه و کلیسا دارند؛ همان طور که در تهران و اصفهان دیده می شود.»

پس از انقلاب سال ۱۳۵۷ خورشیدی جمع کثیری از اقلیت های مذهبی ایران را ترک کردند. از جمله این اقلیت ها یهودیانی بودند که شمارشان بین ۸۰ تا ۱۰۰ هزار برآورد می شد. این تخمین اکنون به ۲۵ تا ۳۰ هزار تن کاهش یافته است. بسیاری از این یهودیان مهاجر، اسرائیل را برای زندگی برگزیدند.

در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، دین مسیحیان، یهودیان و زرتشتی ها به رسمیت شناخته می شود و در چارچوب قانون می توانند به مناسک مذهبی بپردازند. با این حال اجازه تبلیغ باور دینی یا مذهبی خود را ندارند.

همچنین نظامیان فرستاده جمهوری اسلامی ایران در دفاع از بشار اسد در سوریه علیه داعش و دیگر گروه های شورشی مسلح می جنگند و سپاه پاسداران با ایجاد شاخه ای به نام «سپاه فاطمیون» جوانان شیعه مذهب افغان را با وعده کسب تابعیت ایران به مناطق جنگی اعزام می کند.

در این ویدئو می شنویم که «ما ایران را مجددا تصرف خواهیم کرد و تسنن را در این کشور احیا می کنیم.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تلگراف: حزب کارگر بریتانیا درصورت پیروزی در انتخابات سپاه پاسداران را تروریستی اعلام می‌کند

به دختر۱۲ ساله یهودی در پاریس تجاوز شد؛ادعای رهبر جامعه یهودیان فرانسه درباره ارتباط تجاوز و فلسطین

کانادا سپاه پاسداران را سازمان تروریستی اعلام کرد