وکیل کارلوسِ شغال: محکومیت او نتیجه تاثیر رسانه ها بر قضات است

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
وکیل کارلوسِ شغال: محکومیت او نتیجه تاثیر رسانه ها بر قضات است

دادگاهی در پاریس روز سه شنبه (۲۸ مارس، ۸ فروردین) ایلیچ رامیرز سانچز معروف به کارلوس شغال را در ارتباط با حمله ۴۳ سال پیش وی با نارنجک به داروخانه ای در پاریس که دو کشته و ۳۲ مجروح برجای گذاشت گناهکار شناخت و او را برای سومین بار به حبس ابد محکوم کرد.

گیوم دونوا دو سن مارک، نماینده «انجمن قربانیان تروریسم» گفت که «حکم صادره در واقع به حال کارلوس هیچ فرقی نمی کند، بر عکس در مورد قربانیان است که این حکم معنا پیدا می کند. امروز، جاری شدن عدالت پس از ۴۳ سال نمایش و قدرت نمادین فوق العاده ای است. ۴۳ سال بود که قربانیان در انتظار پاسخ این سوال بودند که چه کسی مسئول این حمله بوده است. اکنون جواب را داریم؛ کارلوس.»

کارلوس شغال که در فرانسه زندانی است پیش تر و در ارتباط با حملات متعدد در دهه های ۷۰ و ۸۰ میلادی دو بار به حبس ابد محکوم شده بود.

فرانسیس وویلمان، وکیل مدافع ایلیچ رامیرز سانچز اما گفت:« ما حتی نوع نارنجکی که در داروخانه سن ژرمن منفجر شد را نمی دانیم. اما کارلوس محکوم شد. حقیقت رسانه بر حقیقت عدالت سایه افکند. رسانه ها بر اذهان و تصمیم گیری قضات نفوذ کردند و تاثیر گذاشتند.»

ایلیچ رامیرز سانچز معروف به کارلوس شغال متولد کشور ونزوئلاست، ۶۷ سال سن دارد و اتهامات وارده به خود را رد می کند.

کارلوس شغال خود را یک مارکسیست و انقلابی حرفه ای می خواند و می گوید که مبارزات و اقداماتش در برابر زورگویان و استثمارگران و در راستای خدمت به جنبش آزادیخواهی و ستمدیدگان بوده است.