تظاهرات هزاران یمنی در صنعا همزمان با دومین سالگرد تشکیل ائتلاف عرب به رهبری عربستان

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
تظاهرات هزاران یمنی در صنعا همزمان با دومین سالگرد تشکیل ائتلاف عرب به رهبری عربستان

دهها هزار یمنی امروز یکشنبه با شرکت در تظاهراتی در صنعا، پایتخت اعتراض خود را به ائتلاف کشورهای عرب به رهبری عربستان سعودی نشان دادند.

این تجمع در حمایت از حوثی ها و همزمان با دومین سالگرد شکل گیری این ائتلاف برگزار می شود؛ ائتلافی که با هدف مبارزه حوثی ها شکل گرفت و از آن زمان تا کنون بی وقفه مواضع آنها را هدف حملات هوایی قرار داده است.

یکی از شرکت کنندگان در این تظاهرات گفت: «اراده و مقاومت ما از راکت ها، جنگنده ها و سلاح های سعودی قوی تر است. برغم خشونت ها و کشتار یمنی ها، آنها قادر نخواهند بود مردم یمن را به زانو دربیاورند.»

یکی دیگر از تظاهرکنندگان افزود: «ما تن به ذلت نمی دهیم و در برابر تجاوز بصورتی متحد مقاومت می کنم. آنها هرگز نمی توانند ما را تحقیر کنند و ما را از پا درآورند.»

در پی بروز درگیری ها در یمن و قدرت گرفتن حوثی های در اقلیت در شمال کشور و همینطور استعفای رئیس جمهورعبدربه منصور هادی، ائتلاف کشورهای عرب علیه حوثی های تحت حمایت ایران و وفادار به علی عبدالله صالح، رئیس جمهوری پیشین یمن وارد عمل شد.

به گزارش سازمان ملل متحد جنگ خونین و فاجعه بار در یمن بیش از ۷۷۰۰ کشته و ۴۰ هزار زخمی برجا گذاشته و کشور را با بحران انسانی روبرو کرده است.