Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

بازداشت صدها تن از معترضان توسط پلیس بلاروس

بازداشت صدها تن از معترضان توسط پلیس بلاروس
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

تظاهرات گسترده مخالفان دولت در شهر مینسک، پایتخت بلاروس با دخالت پلیس به خشونت کشیده شد.

آگهی

تظاهرات گسترده مخالفان دولت در شهر مینسک، پایتخت بلاروس با دخالت پلیس به خشونت کشیده شد.

پلیس صدها تن از معترضانی را که در این تظاهرات حضور داشتند، بازداشت کرد. به گزارش گروه های حقوق بشری برخی از افراد بازداشت شده، میانسال بوده اند. ساعاتی پیش از آغاز راهپیمایی همچنین نیروهای یگان ویژه پلیس با حمله به دفتر یک گروه حقوق بشری تعدادی را بازداشت کردند.

اعتراض ها در بلاروس از حدود دو ماه پیش و در مخالفت با مقررات جدید مالیاتی الکساندر لوکاشنکو، رئیس جمهوری بلاروس که از سال ۱۹۹۴ میلادی تاکنون در قدرت است، آغاز شده است. هزاران نفر از مردم بلاروس در این مدت با برپایی تظاهراتهای گسترده علیه قانونی که “مقابله با انگل” نامیده اند، اعتراض کردند.

این قانون از سوی دولت و به گفته آنها با هدف اعمال فشار بر شهروندانی است که با وجود برخورداری از شرایط سنی و جسمی لازم، حاضر به انجام کار نیستند.

بر اساس این قانون که در سال ۲۰۱۵ میلادی به تصویب رسید، افرادی که کمتر از ۱۸۳ روز در سال کار می کنند باید ۲۵۰ دلار برای جبران مالیات از دست رفته به دولت خسارت بپردازند.

افرادی که با عنوان بیکار نام آنها ثبت شده از پرداخت این مبلغ معاف هستند اما افرادی که به عنوان روز مزد، زن خانه دار و یا افرادی که خارج از این کشور کار می کنند باید این مبلغ سالانه را بپردازند.

دولت بلاروس می گوید، این اقدام را برای بازگرداندن افراد توانمند به بازار کار به اجرا گذاشته است اما به گفته منتقدان اجرای چنین طرحی تا زمانی که تفکیک میان افراد جویای کار و آنهایی که از کار گریزانند صورت نگیرد، ممکن نیست.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بازداشت سه خبرنگار زن در بلاروس به دلیل دسترسی به اخبار خبرگزاری دولتی

ویزای بلاروس؛ شهروندان ۳۵ کشور تا حداکثر ۹۰ روز، دیگر نیازی به اخذ روادید ندارند

نگرانی کرملین از فعالیت‌های جدید اوکراین در مرز بلاروس؛ کی‌یف: توطئه اطلاعاتی است