مقامات ایران در نوروز به کجا سفر می‌کنند؟ حسن روحانی به توچال رفت

مقامات ایران در نوروز به کجا سفر می‌کنند؟ حسن روحانی به توچال رفت
نگارش از Soroush Jafari
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

همه ساله و با فرا رسیدن نوروز، مقامات ایران هم همچون دیگر مردم همراه با خانواده‌های خود به سفرهای نوروزی می‌روند. دید و بازدیدهای نوروزی مسئولین نیز از حیث تفاوت دیدگاه‌های سیاسی گاه جالب به نظر می‌رسد.

آیت‌الله خامنه‌ای: مقصدی ثابت

رهبر جمهوری اسلامی همه ساله در نوروز به شهر مشهد سفر می‌کند و روز یکم فروردین ماه هم در حرم امام هشتم شیعیان سخنرانی می‌کند. بسیاری از مسئولین جمهوری اسلامی معمولا آیت‌الله خامنه‌ای را در سفر به مشهد همراهی می‌کنند. امسال نیز سعید جلیلی و غلامعلی حدادعادل از جمله سیاستمدارانی بودند که به مشهد رفتند.

حسن روحانی: از کیش تا توچال


نوروز سال گذشته حسن روحانی به اتفاق خانواده‌اش به سواحل خلیج فارس سفر کرد و نوروز امسال نیز برخی رسانه‌ها خبر دادند که رئیس جمهور ایران همچون سال‌های گذشته به کیش سفر کرده است. خبری که خیلی زود تکذیب شد.

امروز جمعه چهارم فروردین ماه رسانه‌های ایران خبر دادند که آقای روحانی با تیپ ورزشی در مجموعه تله کابین توچال حضور یافته است. روحانی با حضور در توچال سوار تله کابین هم شد، اما بیشتر از حضور او این تیپ ورزشی وی بود که برای همه جالب بود.

قاسم سلیمانی و دیدار با خانواده اسحاق جهانگیری

قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران ایران هم در اولین روز بهار به دیدار مادر اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس‌جمهور ایران رفت. آقای جهانگیری خبر این دیدار را به همراه توضیحاتی در اینستاگرام خود منتشر کرد.

جهانگیری در توضیح این دیدار نوشت: «اولين روز بهار سردار قاسم سليمانی به ديدار مادرم بعنوان مادر شهيدان يعقوب و محمد آمد. ايشان رسم دارد كه به ديدار خانواده های شهدا برود. از مادرم پرسيدم؛ مادر چقدر سردار را دوست داری؟ با لحنی مهربان و مادرانه گفت: خيلی، رفتار مادرم با سردار مثل فرزند خود بود و به ايشان عيدی هم داد.»

ظریف در اصفهان

محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران نیز با انتشار تصاویری از خود و خانواده‌اش در اینستاگرام خبر داد که در نوروز ۱۳۹۶ برای استراحت به اصفهان رفته است.

احمدی‌نژاد: سفرهای انتخاباتی

آگهی

محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهور سابق ایران در نوروز ۹۶ به استان خوزستان سفر کرده است. وی که در این سفر حمید بقایی، کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری را همراه خود دارد در طول سفر شعارهای انتخاباتی می‌دهد و با حمایتی کامل از بقایی به نقد دولت روحانی می‌پردازد.

لاریجانی‌ها و سفر به آمل

علی لاریجانی، رئیس مجلس ایران و صادق آملی لاریجانی، رئیس قوه قضائیه نیز با توجه به اصالت آملی‌شان معمولا در نوروز به آمل و دیگر شهرهای شمالی سفر می‌کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

چرا ۲۰ هواپیما در امتداد آسمان ایران از مسیر خود منحرف شدند؟

هم‌پیمانی با قدرت‌های نوظهور اقتصادی؛ عضویت در بریکس چه دستاوردی برای ایران دارد؟

سازمان ملل خطاب به ایران: قانون تحقیرآمیز و سرکوب‌کننده عفاف و حجاب را لغو کنید