Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

رهبر جمهوری اسلامی: در انتخابات دخالت نمی کنم مگر اینکه بخواهند رای مردم را بشکنند

رهبر جمهوری اسلامی: در انتخابات دخالت نمی کنم مگر اینکه بخواهند رای مردم را بشکنند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

رهبر جمهوری اسلامی ایران روز سه‌شنبه اول فروردین‌ماه طی سخنانی در مشهد، سال ۱۳۹۶ را سال مهمی برای کشور خواند و بویژه دو مسئله انتخابات ریاست جمهوری و نیاز به تحرک اقتصادی در کشور را از مسائل مهم سال جدید دانست.

آقای خامنه‌ای در مورد انتخابات گفت آنچه برایش مهم است شرکت عمومی در انتخابات و عمل شدن به قانون است. وی اضافه کرد: «بنده در انتخابات‌ها دخالت نمی‌کنم و هیچ وقت به مردم نگفتم که این را انتخاب کنید و این را انتخاب نکنید، یک جا فقط دخالت می‌کنم، آنجا که کسانی بخواهند در مقابل رای مردم بایستند و رای مردم را بشکنند.»

رهبر جمهوری اسلامی به مواردی که به گفته او کسانی می خواسته اند با نتیجه آرای ملت در بیافتند و در نتیجه دخالت کرده است اشاره کرد و گفت: «در سال های ۷۶، ۸۴، ۸۸ و ۹۲ در همه این سال ها کسانی بودند که در مقابل انتخابات ایستادند و در سال ۸۸ آشکار شد.»

آقای خامنه ای همچنین گفت که در سال‌های گذشته هم همین‌طور بوده، بعضی را مردم مطلع شدند و بعضی را مردم مطلع نشدند. او پیش بینی کرد که انتخابات آینده ریاست جمهوری و انتخابات شوراهای شهر و روستا که ۲۹ اردیبشت ماه امسال برگزار می شود، «انتخابات پرشور و فراگیری خواهد بود.»

علی خامنه‌ای در بخش دیگری از سخنان خود مسئله اقتصادی را اولویت امروز ملت ایران دانست و در زمینه هایی به مقایسه «دوران اسلامی» با «دوران طاغوت» پرداخت. او از جمله گفت: «جمعیت کشور از اول انقلاب تا امروز ۲ برابر شده است. از ۴۰ میلیون به ۸۰ میلیون رسیده است، اما کارهایی که در زمینه های مختلف قرار گرفته بحث دو برابر و سه برابر نیست. اقلام چشمگیری است که اتفاق افتاده است.»

رهبر جمهوری اسلامی ایران، ضعف در مدیریت را ضعف اصلی در کشور دانست و گفت: «بله ضعف هایی وجود دارد که این ضعف ها مربوط به مدیریت ما است و مربوط به کمبودها و ناتوانی مدیرانی است که در بخش های مختلف مشغول کار بودند.»

آقای خامنه ای که روز دوشنبه در پیام نوروزی خود باردیگر به اقتصاد مقاومتی اشاره و شعار امسال را «اقتصاد مقاومتی- تولید و اشتغال» اعلام کرد، در سخرانی خود در مشهد نیز به آن پرداخت و گفت: «اقتصاد مقاومتی یک مجموعه است. اگر بتوانیم این مجموعه را تجزیه کنیم، در هر فرصت زمانی بر روی بخشی از مسایل مهم آن تکیه بیشتری انجام بگیرد، مطمئنا نتایج خوبی را خواهیم گرفت.»

اقتصاد مقاومتی از جمله مقوله هایی است که ارزیابی رهبر جمهوری اسلامی از آن با ارزیابی حسن روحانی رئیس جمهور آشکارا متفاوت است. در حالی که رئیس جمهور در سخنان متعدد و از جمله در پیام نوروزی، دولت خود را پیروز اقتصاد مقاومتی معرفی کرده، اما رهبر جمهوری اسلامی در پیام نوروزی خود گفت که آنچه انجام گرفته با انتظار او فاصله زیادی دارد و دولت برای تحقق اقتصاد مقاومتی باید سیاست های خود را بر محور تولید و اشتغال زایی پیش ببرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

وزارت اطلاعات از دستگیری طراح انفجارهای کرمان و انتقال او به داخل ایران خبر داد

پیام پزشکیان، رئيس جمهوری منتخب ایران به «جهان جدید»: برای گفت‌وگوی سازنده با اروپا آماده‌‌ام

رویترز با استناد به تصاویر ماهواره‌ای: ایران در حال توسعه تولیدات موشکی است