برتری امانوئل مکرون در اولین مناظره تلویزیونی انتخابات ریاست جمهوری فرانسه

برتری امانوئل مکرون در اولین مناظره تلویزیونی انتخابات ریاست جمهوری فرانسه
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

پنج نامزد اصلی انتخابات ریاست جمهوری فرانسه یعنی مارین لوپن نامزد راست افراطی، ژان لوک ملانشون نامزد چپ ها، امانوئل مکرون نامزد مستقل، فرانسوآ فیون از حزب محافظه کار جمهوریخواهان و بنوآ آمون نامزد سوس

آگهی

پنج نامزد اصلی انتخابات ریاست جمهوری فرانسه یعنی مارین لوپن نامزد راست افراطی، ژان لوک ملانشون نامزد چپ ها، امانوئل مکرون نامزد مستقل، فرانسوآ فیون از حزب محافظه کار جمهوریخواهان و بنوآ آمون نامزد سوسیالیست ها عصر دوشنبه در اولین مناظره تلویزیونی خود شرکت کردند.

بر اساس نظرسنجی ها در این مناظره سه ساعته، پاسخ های امانوئل مکرون برای حدود ۱۰ میلیون تماشاگر مناظره، بیش از دیگران قانع کننده بوده است.

یکی از مهمترین موضوعات مطرح در این مناظره، موضوع مهاجرت بود.

مارین لوپن، نامزد حزب راست افراطی «جبهه ملی فرانسه» در این باره گفت: «بطور روشن اعلام کنم که می خواهم مهاجرت به فرانسه را متوقف کنم و سر حرفم می مانم؛ چه مهاجرت قانونی و چه مهاجرت غیرقانونی.»
خانم لوپن همچنین در سخنانش بر گسترش اسلام افراطی در فرانسه و خطرات امنیتی حاصل از آن تاکید کرد.

سخنان او واکنش امانوئل مکرون، نامزد مستقل و میانه روی فرانسه را به همراه داشت. او گفت: «خانم لوپن، دامی که شما در حال افتادن به درون آن هستید، چند دستگی در جامعه است که توسط تحریکات شما بوجود آمده است. آنهم با دشمن جمهوری خواندنِ بیش از چهار میلیون زن و مرد فرانسوی که مسلمان هستند. افرادی که اکثریت آنها زندگی قومی جداگانه ای ندارند و در جمهوری ما زندگی می کنند. من چنین کاری نمی کنم.»

بنوا آمون، نامزد سوسیالیستها نیز با اشاره به اینکه فرانسه در جریان بحران مهاجرت پذیرای مهاجران زیادی نبوده است، گفت: «نسبت خارجی های ساکن در فرانسه از دهه ۳۰ میلادی تا کنون همیشه ثابت بوده است. با این وجود هرساله مهاجرت یکی از موضوعات مورد بحث است. بحثی که با هدف بهره برداری از آن برای پیروزی در انتخابات انجام می شود.»

مرحله اول انتخابات ریاست جمهوری فرانسه یکشنبه ۲۳ آوریل (۳ اردیبهشت) با حضور ۱۱ نامزد برگزار خواهد شد و بنا بر پیش بینی ها احتمالا مارین لوپن و امانوئل مکرون به دور دوم انتخابات راه خواهند یافت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

۱۱ نامزد در انتخابات ریاست جمهوری فرانسه رقابت خواهند کرد

نگاه متفاوت احزاب فرانسه به راهپیمایی علیه یهودستیزی

آتیلا پسیانی، بازیگری تجربه‌گرا با سابقه همکاری از پیتر بروک تا بهرام بیضایی