ثبت نام از داوطلبان انتخابات شوراهای شهر و روستا در ایران آغاز شد

Access to the comments نظرها
نگارش از Soroush Jafari
ثبت نام از داوطلبان انتخابات شوراهای شهر و روستا در ایران آغاز شد

ثبت نام از داوطلبان انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا از صبح امروز دوشنبه ۳۰ اسفند در سراسر ایران آغاز شد و تا روز ششم فروردین در تمامی فرمانداری‌ها و بخشداری‌های سراسر کشور انجام می‌شود.

انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا همزمان با دوازدهمین انتخابات رباست جمهوری روز ۲۹ اردیبهشت سال ۱۳۹۶ برگزار می‌شود.


به گزارش خبرگزاری تسنیم عیسی فرهادی، فرماندار تهران از ثبت‌نام ۱۵۰ نفر در ساعات اولیه ثبت‌نام برای نامزدی در پنجمین دوره انتخابات شوراهای شهر و روستا خبر داد. شهاب‌الدین چاووشی، رئیس ستاد انتخابات استان تهران نیز گفت: «پس از پایان وقت اداری ششم فروردین‌ماه ثبت‌نام‌ها به پایان خواهد رسید و هیات‌های اجرایی کار بررسی صلاحیت نامزدها را آغاز می‌کنند.»

وی همچنین افزود: «در ۱۹ شهر استان تهران که اعضای شورای شهر آن بین هفت تا ۹ نفر است، انتخابات الکترونیکی برگزار می‌شود. در مجموع نیز شش هزار و ۲۰۰ شعبه اخذ رای در استان پیش‌بینی شده است و برای ۳۲ نقطه عشایری نیز باید صندوق رای پیش‌بینی شود.»

هادی ساعی، ابراهیم اصغرزاده، شهربانو امانی، غلامرضا انصاری، عبدالحسین مختاباد، محمد حقانی، علی صابری، و سید مهدی نادمی از چهره‌های مشهوری هستند که در روز اول برای انتخابات شورای شهر تهران ثبت‌نام کردند.


نامزدهای شوراهای شهرهایی با جمعیت بیشتر از ۲۰ هزار نفر باید مدرک کارشناسی داشته باشند. برای شهرهایی که جمعیتی کمتر از ۲۰ هزار نفر جمعیت دارند نیز مدرک فوق دیپلم لازم است. شورای شهر تهران ۲۱ عضو دارد که در میان شهر و روستاهای ایران بیشترین عضو را داراست.