Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

تازه‌ترین ویدئوی احمدی‌نژاد درباره انتخابات:‌ دفاع از بقایی و مشایی

تازه‌ترین ویدئوی احمدی‌نژاد درباره انتخابات:‌ دفاع از بقایی و مشایی
Copyright 
نگارش از Soroush Jafari
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهور سابق ایران که در هفته‌های گذشته و در آستانه انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم، حضور پررنگی در رسانه‌ها داشته در یک پیام تصویری از دولت حسن روحانی انتقاد کرد و توضیحاتی نیز درباره انتخابات داد.

به گزارش وب‌سایت «دولت بهار» آقای احمدی‌نژاد روز یکشنبه ۲۹ اسفند ماه در این پیام ویدئویی گفت: «اشتباهات ۱۳۹۲ یعنی حذف برخی انسان‌های صالح از انتخابات نباید تکرار شود. اشتباهاتی که عملا دایره انتخاب مردم را محدود ساخت و کشور را از حرکت در مسیر پیشرفت ۴ سال به عقب انداخت… اینجانب مصمم هستم با استعانت از پروردگار متعال، وظایف سیاسی و اجتماعی خود را در قبال مردم و کشور عزیزم به گونه‌ای انجام دهم که مردم اطمینان یابند، افراد صالح از دایره انتخاب آنان کنار گذاشته نخواهند شد.»

به نظر می‌رسد اشاره محمود احمدی‌نژاد به «اشتباهات سال ۱۳۹۲»، رد صلاحیت اسفندیار رحیم مشایی برای انتخابات ریاست جمهوری دوره یازدهم توسط شورای نگهبان است. در آن زمان گفته شد که علی‌رغم رایزنی‌های گسترده احمدی‌نژاد، وی نتوانست آقای مشایی را از فیلتر شورای نگهبان بگذراند.

رئیس جمهور سابق ایران در بخش دیگری از سخنان خود گفت: «انتخابات آزاد، حق مردم است و احدی نمی‌تواند آن را محدود کند یا نظر خود را بر ملت تحمیل نماید. همچنین به موجب صراحت مندرج در قانون اساسی، هیچ‌کس بالاتر از ملت نیست و کشور باید با اتکاء به آراء عمومی اداره شود و خواست و اراده ملت بر همه تصمیمات حاکم باشد.»

وی در پایان با اشاره به نهی رهبر ایران از کاندیدا شدن او در انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم گفت: «توصیه مقام معظم رهبری به هیچ وجه مانع کاندیداتوری دیگر دوستان و برادران، یا نافی مسئولیت‌های این خادم کوچک ملت در قبال مسائل کشور و انقلاب نبوده و نیست… جمع کثیری از مردم در مناسبت‌های گوناگون و به روش‌های مختلف، مصرانه خواستار کاندیداتوری این خادم خود شده‌اند یا خواسته‌اند که حداقل، کاری برای کشور انجام دهم.»

محمود احمدی‌نژاد شهریور ماه سال جاری توسط علی خامنه‌ای، رهبر ایران از ورود به انتخابات آتی ریاست جمهوری نهی شد. با این حال حمید رضا بقایی که از افراد نزدیک به احمدی‌نژاد است روز ۳۰ بهمن ماه اعلام کاندیداتوری کرد. انتخابات ریاست جمهوری دوره دوازدهم روز ۲۹ اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۶ برگزار خواهد شد.

️دکتر #احمدی_نژاد: نباید اشتباهات سال 92 تکرار شود

آقای #حمید_بقایی، فردی صالح، مومن، دلسوز برای ملت و کشور، کارآمد و انقلابی است pic.twitter.com/xQJtHoLfq8

— حمید مشایخی راد (@Hamidm72) March 19, 2017

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

انتخابات ۱۴۰۳ در گفت‌وگو با عباس عبدی و محمد مهاجری؛ چه کسی جانشین رئیسی می‌شود؟

پدر معترض اعدام‌شده در ناآرامی‌های سال ۱۴۰۱ ایران به شش سال زندان محکوم شد

تصاویر ادای احترام و تشییع جنازه حسین امیرعبداللهیان در مقابل ساختمان وزارت خارجه ایران