سازمان حج و زیارت: روادید حجاج الکترونیکی صادر می‌شود

سازمان حج و زیارت: روادید حجاج الکترونیکی صادر می‌شود
نگارش از Soroush Jafari

سرپرست سازمان و حج و زیارت ایران از صدور روادید الکترونیکی برای زائران ایرانی در حج سال ۱۳۹۶ خبر داد. وزارت حج عربستان سعودی و سازمان حج و زیارت ایران در روزهای اخیر برای حضور زائران ایرانی در حج سال آتی به توافق رسیدند.

به گزارش خبرگزاری ایرنا حمید محمدی، سرپرست سازمان حج و زیارت ایران روز شنبه ۲۸ اسفند ماه با اشاره به توافق صورت گرفته با عربستان گفت: «جو کلی مذاکرات بسیار مثبت بود و در این فضا مطالبات خود را مطرح کردیم و به توافق کلی رسیدیم. بحث صدور روادید نیز یکی از مشکلات جدی ما بود و نهایتا در متن توافقنامه قرار شد روادید به صورت الکترونیکی صادر شود و ما اطلاعات آن را در یک سیستم وارد کرده و به صورت یک برگه به حجاج ارائه خواهیم داد و حجاج با همین برگه می‌توانند به جده بروند.»


در همین رابطه علی قاضی عسکر،نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت هم روز شنبه ۲۸ اسفند ماه گفت: «طبق تفاهم‌نامه انجام شده بیش از ۸۶ هزار نفر از زائران ایرانی به سفر حج تمتع ۱۳۹۶ اعزام می‌شوند.»

روابط دیپلماتیک تهران و ریاض از سال گذشته به دنبال حمله عده‌ای در ایران به سفارت و کنسولگری عربستان در تهران و مشهد قطع شد. پس از آن مذاکرات میان دو کشور برای حضور حجاج ایرانی در مراسم حج سال ۱۳۹۵ هم با شکست روبرو شد و ایران سال گذشته در مراسم حج حضور نداشت.

مطالب مرتبط