Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

سازمان حج و زیارت: روادید حجاج الکترونیکی صادر می‌شود

سازمان حج و زیارت: روادید حجاج الکترونیکی صادر می‌شود
Copyright 
نگارش از Soroush Jafari
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

سرپرست سازمان و حج و زیارت ایران از صدور روادید الکترونیکی برای زائران ایرانی در حج سال ۱۳۹۶ خبر داد. وزارت حج عربستان سعودی و سازمان حج و زیارت ایران در روزهای اخیر برای حضور زائران ایرانی در حج سال آتی به توافق رسیدند.

به گزارش خبرگزاری ایرنا حمید محمدی، سرپرست سازمان حج و زیارت ایران روز شنبه ۲۸ اسفند ماه با اشاره به توافق صورت گرفته با عربستان گفت: «جو کلی مذاکرات بسیار مثبت بود و در این فضا مطالبات خود را مطرح کردیم و به توافق کلی رسیدیم. بحث صدور روادید نیز یکی از مشکلات جدی ما بود و نهایتا در متن توافقنامه قرار شد روادید به صورت الکترونیکی صادر شود و ما اطلاعات آن را در یک سیستم وارد کرده و به صورت یک برگه به حجاج ارائه خواهیم داد و حجاج با همین برگه می‌توانند به جده بروند.»

سرپرست سازمان #حج و زیارت از صدور روادید الکترونیکی برای حجاج خبر دادhttps://t.co/v1LpS7YeTB#ایران#iranpic.twitter.com/gJjkDtdiYd

— خبرگزاری ایرنا (@irna1313) March 18, 2017

در همین رابطه علی قاضی عسکر،نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت هم روز شنبه ۲۸ اسفند ماه گفت: «طبق تفاهم‌نامه انجام شده بیش از ۸۶ هزار نفر از زائران ایرانی به سفر حج تمتع ۱۳۹۶ اعزام می‌شوند.»

روابط دیپلماتیک تهران و ریاض از سال گذشته به دنبال حمله عده‌ای در ایران به سفارت و کنسولگری عربستان در تهران و مشهد قطع شد. پس از آن مذاکرات میان دو کشور برای حضور حجاج ایرانی در مراسم حج سال ۱۳۹۵ هم با شکست روبرو شد و ایران سال گذشته در مراسم حج حضور نداشت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اطلاعیه دربار از وضیت سلامتی پادشاه عربستان: ملک سلمان دچار «حرارت بالا» شده است

توافق هسته‌ای آمریکا و عربستان: دو کشور چه سودی از این کار می‌برند؟

آمریکا امضای پیمان دفاعی با عربستان را به توافق ریاض با اسرائیل مشروط کرد