اعتراض مدافعان حقوق حیوانات به کشته شدن سگی به دست پلیس نیوزیلند

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
اعتراض مدافعان حقوق حیوانات به کشته شدن سگی به دست پلیس نیوزیلند

کشته شدن سگی به دست پلیس نیوزیلند در فرودگاه اوکلاند اعتراض مدافعان حقوق حیوانات را برانگیخت.

گریز، این سگ ده ماهه پس از فرار از دست صاحبش در حالی که در محوطه فرودگاه پرسه می زد و به سوی باند پرواز می دوید به ضرب گلوله پلیس از پای درآمد.

در پی این حادثه ۱۶ پرواز داخلی و بین المللی با تاخیر انجام شد. به گزارش رسانه های محلی تحقیقات درباره این حادثه در جریان است.

پیتر کلارک تحلیلگر در امور حمل و نقل هوایی در این باره گفت: «هر حیوان یا هر شيئی در محوطه فرودگاه که به سمت باند پرواز در حرکت است بطور بالقوه می تواند مساله امنیتی ایجاد کند و یک خطر واقعی محسوب می شود. برخورد هواپیماهای کوچکتر با آن در هنگام برخاستن یا فرود می تواند به یک فاجعه بیانجامد.»

با این همه مدافعان حقوق حیوانات می گویند راه های دیگری وجود داشته از جمله استفاده از گلوله های بی حس کننده. هانس کریک، مدیر اجرایی «ایمنی» در این باره گفت: «باور نداریم که تنها چاره موجود کشتن حیوان بود. هیچ حرفی از گلوله های بی حس کننده زده نشده است. فکر می کنم که این امکان منتفی نبود. آنها برای ساعت ها در تعقیب حیوان بودند.»

در مقابل کارشناسان مربوطه با تاکید بر فاصله زیاد بین پلیس و حیوان در محوطه فرودگاه نسبت به کارایی دیگر شیوه ها تردید دارند و بر این باورند که پلیس یک گزینه بیشتر نداشته است.