حسام الدین آشنا: «آمد نیوز» اسم رمز عملیات ایذایی

Access to the comments نظرها
نگارش از محمد جواد شفیعی
حسام الدین آشنا: «آمد نیوز» اسم رمز عملیات ایذایی

حسام الدین آشنا مشاور فرهنگی رئیس جمهوری ایران و رئیس مرکز بررسی های استراتژیک در چند توئیت به دستگیری های اخیر روزنامه نگاران و مدیران کانال های تلگرامی واکنش نشان داده و این دستگیری ها را در ارتباط با انتخابات پیش رو دانسته است.

آشنا با اشاره به سایت «آمد نیوز»، این سایت را اسم رمزی برای عملیات ایذایی دانسته و در توئیتی نوشته است: «آمد نیوزدر عمل چیزی نبود جز یک اسم رمز برای عملیات ایذایی .اشتباه نکنیم؛ ۹۶ نه ۸۰ است و نه ۸۸. روحانی هم نه خاتمی است و نه احمدی نژاد.»وی سپس در چندین توئیت طرح این عملیات ایذایی را به این شکل توضیح داده است که: «۱. یک کانال می زنیم و همه خس و خاشاک رو دورش جمع می کنیم. ۲. به وقتش می ریزیم حال همشونو می گیریم. ۳. با هر کس دیگری هم که مشکل داریم حال اونم به اسم احتمال ارتباط با اون کانال می گیریم ۴. حالا که شهرتعطیل و خلوت شده کسی به کسی نیست که پی گیری کنه. ۵. آقا انتخابات حله !»

با اینکه حسام الدین آشنا اشاره نکرده که این عملیاد ایذایی از سوی چه سازمانی در حال انجام است اما تلویحا اشاره او به نهادهای خارج از دولت و احتمالا سپاه پاسداران است.در هفته های اخیر چندین روزنامه نگار از جمله مراد ثقفی، هنگامه شهیدی، احسان مازندارنی، زینب کریمیان، طاهره ریاحی و چندین مدیر کانال های تلگرامی اصلاح طلب نیز بازداشت شده اند.