حمله آمریکا به جلسه القاعده در سوریه؛ پنتاگون در مورد کشته شدن غیرنظامیان تحقیق می کند

حمله آمریکا به جلسه القاعده در سوریه؛ پنتاگون در مورد کشته شدن غیرنظامیان تحقیق می کند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

بنا به اعلام ارتش آمریکا نیروهای این کشور یک جلسه اعضای گروه القاعده در شمال سوریه را در نزدیکی مسجدی که بنا به گزارشها بیش از ۴۰ غیرنظامی در آن کشته شدند، مورد هدف قرار داده…

آگهی

بنا به اعلام ارتش آمریکا نیروهای این کشور یک جلسه اعضای گروه القاعده در شمال سوریه را در نزدیکی مسجدی که بنا به گزارشها بیش از ۴۰ غیرنظامی در آن کشته شدند، مورد هدف قرار داده اند.

ستاد فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا می گوید در مورد گزارشهای منتشرشده در مورد کشته شدن دهها غیرنظامی در مسجدی در حدود ۱۵ متری ساختمان محل جلسه اعضای القاعده تحقیق خواهد کرد.

به گفته گروه دیده بان حقوق بشر سوریه شامگاه پنجشنبه ۴۲ نفر بر اثر حمله هوایی به مسجدی در روستای الجینه در نزدیکی شهر اتارب کشته شدند.

دیده بان حقوق بشر سوریه همچنین از مجروح شدن دهها نفر در این حمله هوایی که به هنگام برپایی نماز عشاء رخ داد، خبر داده است. روستای الجینه در یکی از مهم ترین مناطق تحت کنترل مخالفان دولت سوریه در غرب استان حلب و در نزدیکی استان ادلب قرار دارد.

تصاویر منتشر شده بر روی شبکه های اجتماعی نیروهای گروه دفاع مدنی سوری (کلاه سفیدان) را در حال امدادرسانی و جستجوی مجروحان این حمله نشان می دهد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سوریه؛ بمباران یک مسجد در استان حلب جان دهها نفر را گرفت

در پی حمله موشکی اسرائیل به سوریه، فعالیت فرودگاه دمشق بار دیگر متوقف شد

رای دیوان لاهه در پرونده شکایت علیه سوریه؛ معنی حکم موقت برای دولت دمشق و قربانیان شکنجه چیست؟