Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

روحانی در جلسه پایان سال دولت: اقتصاد مقاومتی اختصاص به سال ۹۵ ندارد

روحانی در جلسه پایان سال دولت: اقتصاد مقاومتی اختصاص به سال ۹۵ ندارد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

رپیس جمهوری ایران در حاشیه نشست پایانی هیات دولت در سال ۹۵ که روز چهارشنبه ۲۵ اسفندماه برگزار شد، پیشرفت در اقتصاد مقاومتی را از مهمترین موفقیت های دولت دانست، با این حال گفت که اقتصاد مقاومتی اختصاص به سال ۹۵ ندارد چرا که اقتصاد مقاومتی به عنوان یک سیاست کلی پیش روی ما است و باید آن را ادامه دهیم تا زمانی که به اهدافمان دست پیدا کنیم.

حسن روحانی در گفتگو با خبرنگاران، ضمن اینکه وعده داد که در مورد جزئیات اقتصاد مقاومتی به مردم گزارش داده خواهد شد، گفت در زمینه مسایل اقتصادی و روابط بانکی گشایش هایی در سال ۹۵ نسبت به سال گذشته بیشتر شد، که تمامی این موارد نشانگر این است که ما در زمینه اقتصاد مقاومتی، اقدامات خوبی را انجام داده ایم که به اطلاع مردم می رسد.

“اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل“، مفهومی است که رهبر جمهوری اسلامی ایران به عنوان راهبرد اقتصادی دولت روحانی و دیگر نهادهای حکومت مطرح کرده است. اما نه خود آقای خامنه‌ای و نه دولتمردان و اقتصاد دانان، به جز روش‌ها و سیاست‌های کلی، جزئیات روشنی را در این زمینه ارائه نکرده و برخی نهادهای وابسته به سپاه و بنیادهای وابسته به حکومت از این مفهوم، درک و انتظار همان اقتصاد دولتی را دارند.

به خاطر نادقیق بودن راهبرد اقتصاد مقاومتی است که هم دست دولت و هم مخالفان دولت در تعریف مستقل خود از این اقتصاد و متهم کردن یکدیگر به عدم وفاداری به اصول چنین راهبردی باز بوده است.

رئیس جمهوری اسلامی در حاشیه جلسه هیات دولت همچنین گفت همین قدر که اتکای ما به نفت کمتر و به مالیات بیشتر شده و همین که صادرات ما بر واردات فزونی گرفته است، همین که در زمینه رشد اقتصادی قدم های خوبی امسال برداشتیم، همین که در صادرات نفت جایگاه گذشته را بدست آوردیم، در زمینه حمل و نقل به تدریج می توانیم مشکلات گذشته را پشت سر بگذرایم و قدم های اولیه خودمان را در سال های گذشته و به ویژه امسال برداشتیم، نشانگر این است که ما در زمینه اقتصاد مقاومتی ، اقدامات خوبی را انجام داده ایم.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ایران برای از سرگیری مذاکرات هسته‌ای با آمریکا اعلام آمادگی کرد

وزارت اطلاعات از دستگیری طراح انفجارهای کرمان و انتقال او به داخل ایران خبر داد

پیام پزشکیان، رئيس جمهوری منتخب ایران به «جهان جدید»: برای گفت‌وگوی سازنده با اروپا آماده‌‌ام