مخالفان روز تعطیل ملی را در مجارستان به روز اعتراض تبدیل کردند

مخالفان روز تعطیل ملی را در مجارستان به روز اعتراض تبدیل کردند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مخالفان دولت در مجارستان روز چهارشنبه در جریان سخنرانی ویکتور اوربان، نخست وزیر این کشور به مناسبت سالروز انقلاب ۱۸۴۸ مجارستان با سوت زدن از وی استقبال کردند.

آگهی

مخالفان دولت در مجارستان روز چهارشنبه در جریان سخنرانی ویکتور اوربان، نخست وزیر این کشور به مناسبت سالروز انقلاب ۱۸۴۸ مجارستان با سوت زدن از وی استقبال کردند. این رفتار مخالفان دولت در حاشیۀ سخنرانی نخست وزیر مجارستان با واکنش تعدادی از هواداران ویکتور اوربان در محل این تجمع روبرو شد.

سیاست های ضد مهاجر دولت مجارستان انتقادهای زیادی را در این کشور و در اروپا برانگیخته اما ویکتور اوربان می گوید قصد دارد این کشور را از از خطر مهاجران حفظ کند.

وی در نطق خود نیز با حمله به اتحادیه اروپا و مهاجران گفت: «ما باید بروکسل را متوقف کنیم، ما باید مرزهایمان را حفظ کنیم و تلاش کنیم اسکان مهاجران [ در کشورمان] را مسدود کنیم.»

همزمان با این سخنرانی رئیس دولت مجارستان، اپوزیسیون این کشور نیز راهپیمایی کردند.

لازلو مایتنی، نامزد پیشین ریاست جمهوری مجارستان در انتقاد از سخنان نخست وزیر این کشور گفت : « یک ملت دوستدار آزادی وقتی می تواند یک ملت و کشور آزاد باقی بماند که بتواند خود را نه فقط از فشارهای خارجی، بلکه از دست فشار رهبران اش هم نجات بدهد.»

خبرنگار یورونیوز از محل این تجمعات می گوید : «در مجارستان رسم است که در این روز تعطیل ملی به مسائل سیاسی روز پرداخته شود. سال آینده و با کارزار انتخاباتی قطعا این مسائل سیاسی شکل حقیقی و واقعی خواهد یافت.»

مخالفان نخست وزیر مجارستان خواهان کناره گیری وی از قدرت هستند. دادگاهی در بوداپست به پلیس این شهر دستور داده بود مانع ورود مخالفان سوت زن به محل سخنرانی نخست وزیر شوند. بموجب این دادگاه، تنها کسانیکه دعوتنامه داشته اند اجازۀ حضور در مقابل موزۀ ملی این کشور را یافته اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اعتراضات جدید در مجارستان؛ مقام سابق با انتشار صدای ضبط شده دولت اوربان را به فساد متهم کرد

ده‌ها هزار نفر در حمایت از رهبر نوظهور اپوزیسیون مجارستان به خیابان رفتند؛ پیتر مجار کیست؟

ویکتور اوربان: برای ایجاد تغییرات در اتحادیه اروپا چاره‌ای جز اشغال بروکسل نداریم