پیشروی نیروهای ارتش عراق در غرب موصل

پیشروی نیروهای ارتش عراق در غرب موصل
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

برت مک گارک، نماینده ویژه رئیس جمهوری آمریکا در ائتلاف تحت فرماندهی این کشور علیه گروه موسوم به دولت اسلامی، گفته است که نیروهای ارتش عراق توانسته اند همه راههای منتهی به غرب موصل را در دست…

آگهی

برت مک گارک، نماینده ویژه رئیس جمهوری آمریکا در ائتلاف تحت فرماندهی این کشور علیه گروه موسوم به دولت اسلامی، گفته است که نیروهای ارتش عراق توانسته اند همه راههای منتهی به غرب موصل را در دست بگیرند. او همچنین افزوده که هیچیک از نیروهای پیکارجو که در غرب موصل به محاصره درآمده اند جان سالم بدر نخواهند برد.

او در پایان یک نشست با مقامهای نظامی ارتش عراق درباره پیشرویهای بدست آمده گفت: «نیروهای داعش بیش از ۶۰ درصد مناطق خود را از دست داده اند و این روند ادامه دارد. در مجموع در عراق و سوریه نیروهای ائتلاف با همکاری نیروهای محلی و نیروهای ارتش عراق توانسته اند ۵۰ هزار کیلومتر مربع از زمینهای به اشغال درآمده توسط داعش را باز پس بگیرند.»

همزمان با بالا گرفتن درگیریها در غرب موصل، روز یکشنبه شمار زیادی از ساکنان این بخش از شهر تلاش کردند تا به ناحیه های تحت کنترل ارتش عراق بگریزند.

در همین حال نیروهای طرفدار دولت عراق به یک گور دسته جمعی در نزدیکی زندان موصل دست یافته اند که در آن بقایای صدها جسد مشاهده شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حملات آمریکا به مقر کتائب حزب‌الله؛ تهدید شبه نظامیان عراقی: این حمله بی‌ مجازات نمی‌ماند

جنگ غزه و شتاب حملات گروه‌های‌ تحت حمایت ایران به پایگاه‌های آمریکا؛ پاسخ پنتاگون متناسب بوده است؟

سفر غیرمنتظره آنتونی بلینکن به عراق همزمان با جنگ اسرائیل و حماس