افزایش شمار آوارگان نبرد موصل

افزایش شمار آوارگان نبرد موصل
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

وحشت جنگ و ناامنی هر روز شمار بیشتری را از مناطق پیرامون موصل بیرون می راند.

وحشت جنگ و ناامنی هر روز شمار بیشتری را از مناطق پیرامون موصل بیرون می راند. این درحالیست که سازمان ملل اردوگاههای موقت تازه ای را برای پناه دادن به موج آوارگان برپا کرده است. دو اردوگاه دیگر نیز در حال ساخته شدن اند که گنجایش ۴۰ هزار تن را خواهند داشت.

آگهی

با این حال آژانس پناهندگان سازمان ملل متحد اعلام کرده است اگر موج آوارگان به همین شکل ادامه داشته باشد ساماندهی آنان بسیار دشوار خواهد بود.

سعد محمد که یکی از گریختگان است می گوید: «حدود ۱۴ یا ۱۵ نفر از منطقه المنصور فرار می کردند، تک تیراندازها به سمت آنها شلیک کردند. زن و کودک هم برایشان فرقی نمی کرد. مردم به شکل زیگزاگ می دویدند تا هدف قرار نگیرند.»

شهروند دیگری می افزاید: «مسئولین پخش غذا آمدند و می خواستند توزیع خوراکی ها را شروع کنند و مردم هم دور آنها جمع شدند. اما به محض اینکه در را باز کردند آن مکان منفجر شد.»

شمار زخمی ها نیز رو به افزایش است و (گرچه سازمان پناهندگان نروژ و بنیاد بارزانی نیز خوراک و کمکهای بهداشتی برای آنان تهیه می کنند اما) به گفته سازمان ملل تنها در شش هفته پیش رو ۳۷ میلیون دلار برای کمک رسانی به این آوارگان نیاز خواهد بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آتش‌سوزی در یک مراسم عروسی در عراق، ۱۰۰ کشته و ۱۵۰ زخمی بر جای گذاشت

«کردهای مستقر در عراق برای مقابله با حملات تازه ایران آماده می‌شوند»

درگیری‌ها بین کردها، عرب‌ها و ترکمن‌ها در کرکوک عراق ۳ کشته و ۱۴ زخمی بر جا گذاشت