کشف ۵۰۰ جسد در گورهای جمعی نزدیک موصل

کشف ۵۰۰ جسد در گورهای جمعی نزدیک موصل
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

یک مقام بلندپایه ارتش عراق گفت فروپاشی داعش در موصل نزدیک است.

آگهی

یک مقام بلندپایه ارتش عراق گفت فروپاشی داعش در موصل نزدیک است. ارتش عراق می گوید در حوالی زندان معروف «بَدوش» در موصل گورهای دست جمعی یافته اند که حدود ۵۰۰ جسد در آنها دفن شده است. همزمان با آزادسازی شهر، شهروندان بیشتری از آن می گریزند.

یکی از شهروندان که با ترکش خمپاره زخمی شده می گوید: «زنها در خیابان راه می رفتند که یک گلوله خمپاره نزدیکشان به زمین خورد. ما دویدیم تا به آنها کمک کنیم که دومین خمپاره نزدیک ما فرود آمد.»

شهروند سالمند دیگری می افزاید: «آنان زنان را به روبند زدن و جوانان را به ریش گذاشتن واداشتند. ما را خیلی آزار دادند و تحقیر کردند. سیگار کشیدن هم ممنوع بود. سیگار را نخی ۴ دلار و بسته ای ۲۵ دلار می خریدیم. غذا نداشتیم و بیکاری و گرسنگی بیداد می کرد.»

تاکنون بیش از ۲۰۰ هزار نفر در جریان نبرد موصل آواره شده اند و شمار بیشتری نیز با شدت یافتن درگیری ها این منطقه را ترک می کنند. کمکهایی که به آورگان می رسد کافی نیست و بسیاری در گرسنگی و شرایط سخت به سر می برند.

شهر باستانی موصل آخرین دژ نیروهای دولت اسلامی در خاک عراق است که به نظر می رسد آنها در حال از دست دادن آن هستند. بسیاری از رهبران داعش پیشتر این شهر را ترک کرده اند تا در جاهای دیگر به نبرد ادامه دهند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حملات شبه‌نظامیان عراق علیه آمریکا به درخواست فرمانده سپاه قدس ایران فروکش کرده است

بغداد: حملات آمریکا دولت ما را به سمت پایان دادن به ماموریت آمریکا‌یی‌ها در خاک عراق سوق می‌دهد

«ابوباقر السعدی» از فرماندهان ارشد «کتائب حزب الله» در حمله پهپادی آمریکا در بغداد کشته شد