Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

سرکنسول ایران در استانبول به ایرانیان: به اینجا نیایید، ترکیه، ترکیه سابق نیست

سرکنسول ایران در استانبول به ایرانیان: به اینجا نیایید، ترکیه، ترکیه سابق نیست
Copyright 
نگارش از Soroush Jafari
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

سرکنسول ایران در شهر استانبول ترکیه با هشدار به ایرانیانی که در آستانه نوروز قصد سفر به کشور ترکیه را دارند از آنها خواست به‌دلیل «ناامنی» به این کشور سفر نکنند.

بختیار اسدزاده، سرکنسول ایران در شهر استانبول در گفتگویی با خبرگزاری «میزان» که روز شنبه منتشر شده خطاب به ایرانی‌هایی که قصد سفر به ترکیه و استانبول را دارند گفت: «به اینجا نیایید! ترکیه، ترکیه سابق نیست، تغییر کرده و نا امن شده است، اگر کار ضروری ندارید به ترکیه سفر نکنید.»

وی افزود: «بعد از کودتا، ناامنی در ترکیه زیاد شده و گروه‌های تروریستی در اینجا فعال هستند و هر لحظه امکان انفجار وجود دارد و خشک و تر با هم می‌سوزند.»

این مقام ایران در بخش دیگری از سخنان خود با انتقاد از دولت ترکیه و با اشاره به آتش زدن تریلی‌های ایرانی و به قتل رساندن راننده‌های آنها در ترکیه گفت: «دولت ترکیه علیرغم پیگیری‌های ما غرامتی به خانواده های رانندگان پرداخت نکرده است.»

خرداد ماه امسال دو دستگاه کامیون ایرانی در شرق ترکیه در مسیر جاده «دوغوبایزید – چالدران – وان» و در نزدیکی مرز جمهوری اسلامی ایران به آتش کشیده شد.

سرکنسول ایران در استانبول در پایان با اشاره به فرارسیدن نوروز و سفر زمینی ایرانیان به ترکیه گفت: «چون الان فصل مسافرت‌های نوروزی است و عده زیادی در صف می‌ایستند ممکن است با بدرفتاری مواجه شوند.»

اوایل اسفند ماه سال جاری انتشار فیلمی از ضرب و شتم مسافران ایرانی در مرز زمینی « گوربولاغ» ترکیه منجر به واکنش‌های گسترده‌ای شد و پس از آن خبرگزاری ایسنا از «اخراج مامور اهانت کننده به اتباع ایرانی» خبر داد. موضوعی که به‌صورت رسمی تایید نشد. ایرانیان برای سفر به ترکیه نیاز به اخذ ویزا ندارند و این کشور یکی از مقاصد گردشگری مورد علاقه آنهاست.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

چگونه سریال‌های ترکی قلب‌ها را تسخیر و گردشگری را گسترش می‌دهند؟

شکوه ایران باستان در چین؛ نمایش گنجینه‌هایی از سرزمین پارس در شانگهای

فوران آتشفشان استرومبولی در ایتالیا؛ ورود گردشگران به جزیره توریستی سیسیل متوقف شد