Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

بشار اسد سربازان آمریکایی حاضر در سوریه را «مهاجم» خواند

بشار اسد سربازان آمریکایی حاضر در سوریه را «مهاجم» خواند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

بشار اسد در گفتگو با یک شبکه تلویزیونی چینی اعلام کرد: «سربازان خارجی که بدون توافق ما به سوریه می آیند، مهاجم محسوب می شوند.

آگهی

بشار اسد در گفتگو با یک شبکه تلویزیونی چینی اعلام کرد: «سربازان خارجی که بدون توافق ما به سوریه می آیند، مهاجم محسوب می شوند.»

این سخنان در حالی بیان می شود که روز جمعه ایالات متحده آمریکا از اضافه کردن چهارصد سرباز بر شمار نیروهای نظامی خود در خاک سوریه خبر داده بود تا به این ترتیب، شمار آمریکایی های حاضر در سوریه به حدود هزار نفر برسد.

بشار اسد همچنین در این گفتگو که روز شنبه پخش شد تاکید کرد با وجود وعده های دونالد ترامپ در دوران انتخابات مبنی بر در اولویت قراردادن مبارزه با داعش، عملا هیچ حرکتی در این راستا توسط آمریکا انجام نشده است.

دیگر موضوع گفتگو، مبارزات گروههای نظامی فعال در سوریه علیه داعش بود. گروههایی همچون نیروهای دموکراتیک سوریه متشکل از اقوام کرد و عرب که از ماه نوامبر با پشتیبانی آمریکا عملیات آزاد سازی رقه در شمال سوریه را آزاد کرده اند و هم اکنون نبرد سنگینی میان آنها و داعش در شرق رقه در جریان است.

رئیس جمهوری سوریه این مبارزات را تنها چند حمله «محلی و پراکنده» خواند و افزود آزادسازی شهر رقه از اولویتهای نیروهای دولت مرکزی سوریه است؛ نیروهایی که از پشتیبانی جنگنده های روسیه برخوردارند و هم اکنون بسیار به رقه نزدیک شده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

برگزاری انتخابات غیررقابتی سوریه همزمان با اعتراض‌های مردمی: «رای فاسد به فاسدها»

تظاهرات مخالفان اسد در سیزدهمین سالگرد قیام؛ چهار کشور غربی: جنگ در سوریه تمام نشده است

دیده‌بان حقوق بشر سوریه: یک نظامی ایرانی در حمله هوایی اسرائیل به سوریه کشته شد