بشار اسد سربازان آمریکایی حاضر در سوریه را «مهاجم» خواند

بشار اسد سربازان آمریکایی حاضر در سوریه را «مهاجم» خواند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

بشار اسد در گفتگو با یک شبکه تلویزیونی چینی اعلام کرد: «سربازان خارجی که بدون توافق ما به سوریه می آیند، مهاجم محسوب می شوند.

آگهی

بشار اسد در گفتگو با یک شبکه تلویزیونی چینی اعلام کرد: «سربازان خارجی که بدون توافق ما به سوریه می آیند، مهاجم محسوب می شوند.»

این سخنان در حالی بیان می شود که روز جمعه ایالات متحده آمریکا از اضافه کردن چهارصد سرباز بر شمار نیروهای نظامی خود در خاک سوریه خبر داده بود تا به این ترتیب، شمار آمریکایی های حاضر در سوریه به حدود هزار نفر برسد.

بشار اسد همچنین در این گفتگو که روز شنبه پخش شد تاکید کرد با وجود وعده های دونالد ترامپ در دوران انتخابات مبنی بر در اولویت قراردادن مبارزه با داعش، عملا هیچ حرکتی در این راستا توسط آمریکا انجام نشده است.

دیگر موضوع گفتگو، مبارزات گروههای نظامی فعال در سوریه علیه داعش بود. گروههایی همچون نیروهای دموکراتیک سوریه متشکل از اقوام کرد و عرب که از ماه نوامبر با پشتیبانی آمریکا عملیات آزاد سازی رقه در شمال سوریه را آزاد کرده اند و هم اکنون نبرد سنگینی میان آنها و داعش در شرق رقه در جریان است.

رئیس جمهوری سوریه این مبارزات را تنها چند حمله «محلی و پراکنده» خواند و افزود آزادسازی شهر رقه از اولویتهای نیروهای دولت مرکزی سوریه است؛ نیروهایی که از پشتیبانی جنگنده های روسیه برخوردارند و هم اکنون بسیار به رقه نزدیک شده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

در حمله هوایی در مرز سوریه و عراق «۲۳ شبه نظامی مورد حمایت ایران» کشته شدند

دادگاه فرانسه حکم بازداشت بین‌المللی بشار اسد را صادر کرد

تصاویری از گلوله‌باران ارتش سوریه در شمال غرب این کشور