در جریان تظاهرات هواداران رئیس جمهوری برکنار شده کره جنوبی ۲ نفر کشته شدند

در جریان تظاهرات هواداران رئیس جمهوری برکنار شده کره جنوبی ۲ نفر کشته شدند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

درگیری میان هواداران پارک گون هه رئیس جمهوری برکنار شده کره جنوبی، و پلیس در مقابل دادگاه قانون اساسی این کشور دو کشته برجا گذاشت.

آگهی

درگیری میان هواداران پارک گون هه رئیس جمهوری برکنار شده کره جنوبی، و پلیس در مقابل دادگاه قانون اساسی این کشور دو کشته برجا گذاشت. روز جمعه همزمان با برپایی جلسه دادگاه قانون اساسی، که به برکناری قطعی رئیس جمهوری رأی داد، هزاران تن از هواداران وی در برابر ساختمان این دادگاه تظاهرات کردند. پلیس ضد شورش، برای جلوگیری از هجوم جمعیت از دیواره های حفاظتی و چند اتوبوس استفاده کرد.

هوانگ، کیوهان، نخست وزیر و جانشین موقت رئیس جمهور این کشور گفت: «به منظور جلوگیری از تشدید درگیری ها، باید نظم عمومی و ثبات دولت را حفظ کنیم تا تشویش ملی و نگرانی جامعه جهانی برطرف شود»

پارک گون هه نخستین رئیس جمهوری کره جنوبی است که از مقامش برکنار می شود. پدر وی پارک چون هه، با کودتا قدرت را در سال ۱۹۶۱ در این کشور به دست گرفت و ۱۸ سال در این مقام ماند تا سرانجام در ۱۹۷۹ ترور شد. پارلمان کره جنوبی در دسامبر گذشته در پی تظاهرات میلیون ها تن از شهروندان، پارک گون هه را از مقامش تعلیق کرده بود.

خانم پارک متهم است که با همدستی دوست و همکار خود چوی سون سیل، شرکتهای بزرگ این کشور را زیر فشار گذاشته تا به دو بنیاد که از سیاستهای وی حمایت می کرده اند، کمک مالی کنند. وی همچنین متهم است که از مدیر گروه صنعتی سامسونگ در ازای اعطای کمک دولتی، رشوه دریافت کرده است. وی این اتهامات را رد کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

برکناری رئیس جمهوری کره جنوبی تائید شد

از گهواره تا گور، تاثیر سامسونگ بر زندگی مردم کره جنوبی

واکنشها به بازداشت موقت معاون شرکت سامسونگ