رئیسان جمهور روسیه و ترکیه بر مبارزه با «تروریسم» تاکید کردند

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
رئیسان جمهور روسیه و ترکیه بر مبارزه با «تروریسم» تاکید کردند

ولادیمیر پوتین و رجب طیب اردوغان، رئیسان جمهور روسیه و ترکیه روز جمعه در یک نشست خبری مشترک در مسکو بر مبارزه با تروریسم تاکید کردند.

ولادیمیر پوتین ضمن ابراز امیدواری «محتاطانه» نسبت به دستیابی به توافق صلح در سوریه، اظهار داشت که از نظر وی آتش بس در این کشور در مجموع رعایت شده است.

رجب طیب اردوغان نیز در این نشست خبری از همکاری کامل نظامی کشورش با روسیه خبر داد.

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه می گوید: «باید با این واقعیت کنار آمد که یک گروه تروریستی را نمی توان با گروه تروریستی دیگری حذف کرد. دشمنان کنونی ترکیه به عنوان کشوری که طی ۳۵ سال گذشته با تروریسم مبارزه کرده است، یگان های مدافع خلق، داعش و النصره هستند.»

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه نیز در این مورد اظهار داشت: «روسیه همواره به شکلی سختگیرانه مخالف هرگونه عمل تروریستی، فارغ از انگیزه هدایت کننده آن بوده است. این مسئله ربطی به عقایدی که عاملان این شکل از تروریسم از آن دفاع می کنند، ندارد. این موضع اساسی ما است و تحت هیچ شرایطی نیز تغییر نخواهد کرد.»

رئیس جمهوری ترکیه در دیدار با همتای روس خود همچنین خواستار لغو کامل تحریم های مسکو علیه کشورش شد. روسیه در سال ۲۰۱۵ به دنبال سرنگونی یک جنگنده خود در مرز با سوریه تحریم هایی را بر ضد آنکارا وضع کرد.