لغو صدها پرواز در پی اعتصاب پرسنل زمینی دو فرودگاه برلین

لغو صدها پرواز در پی اعتصاب پرسنل زمینی دو فرودگاه برلین
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

اعتصاب کارکنان بخش خدمات زمینی دو فرودگاه برلین، پایتخت آلمان روز جمعه ۱۰ مارس، باعث لغو پرواز هزاران مسافر شد.

آگهی

اعتصاب کارکنان بخش خدمات زمینی دو فرودگاه برلین، پایتخت آلمان روز جمعه ۱۰ مارس، باعث لغو پرواز هزاران مسافر شد. اعتصابیون خواهان افزایش یک یورویی برای هر ساعت کاری خود هستند.

یکی از اعتصاب کنندگان در توجیه و دفاع از اعتصاب خود و همکارانش گفت:«می خوانیم و می بینیم که هر سال بر شمار مسافران افزوده می شود اما شرایط کاری بدتر و بدتر می شود. دستمزدها نه تنها بیشتر نمی شوند که کمتر هم می شوند. سالهاست که ما زیان می بینیم و دستمزدهای فعلی دیگر قابل قبول نیست و دستمزدها باید متناسب با میزان کار و انرژی باشد که صرف می کنیم.»

اعتصاب در دو فرودگاه برلین آن هم همزمان با برگزاری بزرگترین نمایشگاه جهان در زمینه گردشگری (ITB) در این شهر، باعث لغو حدود ۷۰۰ پرواز شرکت های هواپیمایی همچون ایر برلین، رایان ایر و لوفتهانزا شده است.

یکی از مسافران درباره شرایط کلی فرودگاه گفت: «وضعیت بدی است اما می توان با آن کنار آمد. حداقل در داخل فرودگاه شرایط خوب است، کارکنان مهربان هستند و هدفشان کمک به ماست.» یک گردشگر دیگر در واکنش به اعتصاب گفت که «اعتصاب آنها را می فهیم اما برای ما گردشگران چیز خوبی نیست.»

پرسنل زمینی دو فرودگاه برلین اعتصاب خود را از ساعت ۴ صبح روز جمعه آغاز و اعلام کرده اند تا ساعت ۵ صبح روز شنبه به وقت محلی به اعتصاب خود ادامه خواهند داد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

برنده ایرانی‌الاصل عنوان دختر شایسته آلمان به آزارهای سایبری واکنش نشان داد

یکی از اعضای پیشین «فراکسیون ارتش سرخ» پس از ۳۰ سال توسط پلیس آلمان دستگیر شد

صدراعظم آلمان کارخانه مهمات‌سازی جدید را به هدف کمک به اوکراین افتتاح کرد