Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

ضعف های نرم افزاری و جاسوسی سایبری سیا

ضعف های نرم افزاری و جاسوسی سایبری سیا
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

تحقیقات نهادهای اطلاعاتی و فدرال آمریکا در مورد افشاگری ویکی لیکس در مورد استفاده سیا (سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا) از نرم افزارهای جاسوسی در حالی آغاز شده که بزعم برخی از کارشناسان حوزه امنیت در فضای

آگهی

تحقیقات نهادهای اطلاعاتی و فدرال آمریکا در مورد افشاگری ویکی لیکس در مورد استفاده سیا (سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا) از نرم افزارهای جاسوسی در حالی آغاز شده که بزعم برخی از کارشناسان حوزه امنیت در فضای مجازی، امکان فنی این گونه حملات سایبری بر جامعه متخصصان این حوزه پوشیده نبوده است.

سومین درز اطلاعاتی آمریکا در طی سالهای اخیر در حالی رنگ حقیقت بخود گرفته که به ادعای ویکی لیکس، سیا با آگاهی از آسیب پذیری های این حوزه، بطور گسترده از نرم افزارهایی خاص برای هک کردن رایانه ها استفاده می کرده است.

پروفسور کلیفورد نوومن، مسئول مرکز امنیت رایانه ها در دانشگاه کالیفرنیای جنوبی در این باره بیشتر توضیح می دهد: «کسانی که در حوزه امنیت هستند از مدتها پیش به این مشکل آگاهی داشتند. تعدادی از نرم افزارها و سخت افزارهای مورد استفاده محل انتقاد بودند برای اینکه بعنوان مثال میکروفن ها باید همیشه روشن نگه داشته می شدند و این چیزی بود که ما بعنوان مصرف کننده خواسته بودیم. باید به این موضوع واقف باشیم که اطلاعاتی که برای یک منظور خاص جمع آوری شده اند بسادگی می توانند در دسترس بخشهای دیگر قرار داده شوند.»

کاخ سفید تا کنون پاسخ روشنی به ادعای ویکی لیکس نداده با این حال چنین افشاگری هایی را در راستای آسیب رساندن به عملیات های اطلاعاتی ایالات متحده توصیف کرده و صراحتا از مجازات عاملان آن سخن گفته است.

شان اسپایسر، سخنگوی کاخ سفید گفت: «در این باره اشتباه نکنید. من فکر می کنم رییس جمهور قبلا درباره اینکه مسئول درز اطلاعات طبقه بندی شده به عالی ترین مراجع قانونی تحویل داده خواهد شد، توضیح داده است. ما بدنبال افراد مسئول در درز اطلاعات طبقه بندی شده هستیم و آنها را بطور کامل تحت پیگرد قانونی قرار خواهیم داد. آنها با امنیت ملی کشور بازی کرده اند و این چیزی نیست که در دولت ما بتوان بسادگی از آن گذشت.»

طبق اسناد ویکی لیکس، سازمان سیا با بکار گیری نرم افزارهای پیشرفته هک، به رایانه های شخصی و گوشی های هوشمند اشخاص نفوذ می کرده و با استفاده از این نرم افزارها که بعضا تولید داخلی سازمان بوده، اهداف جاسوسی خود را دنبال می کرده است.

هنوز مشخص نیست این اطلاعات محرمانه چگونه از سازمان سیا درز و به دست دست اندرکاران سایت اشاگر ویکی لیکس افتاده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

استرالیا جاسوس استخدام می‌کند

دونالد ترامپ در جریان یک سخنرانی انتخاباتی برای طرفداران حزب لیبرترین‌ هو شد

ترامپ تی‌وی: شبکه اینترنتی که می‌خواهد پیام رئیس‌جمهور سابق آمریکا را مستقیما به هوادارانش منتقل کند